تاریخ: ۰۱ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۵۲
کد خبر: ۲۱۵۲۳۳
‌می‌متالز - افزایش محدودیت‌های چین در مورد استخراج بیت کوین، ارزش این ارز مجازی را تا ۳۱۳۳۳ دلار پایین آورده است.

به گزارش می‌متالز، به دنبال افزایش محدودیت‌های چین در مورد استخراج بیت کوین و بی اعتمادی بیشتر سرمایه گذاران در مورد آینده این ارز مجازی، ارزش بیت کوین در روز دوشنبه به پایین‌ترین رقم طی دو هفته گذشته رسید.

ارزش بیت کوین تا ۳۱۳۳۳ دلار پایین آمد که پایین‌ترین رقم طی دو هفته گذشته بوده و بر قیمت سایر ارز‌های مجازی هم تاثیر گذاشته است.

بزرگترین ارز مجازی دنیا بیش از ۲۰ درصد از ارزش خود را طی شش روز گذشته از دست داده و به نصف ارزش خود نسبت به اوج قیمت آن در ماه آوریل یعنی ۶۵ هزار دلار رسیده است. ارزش بیت کوین از ابتدای سال جاری میلادی تا حالا ۱۱ درصد بالا رفته است.

چین محدودیت‌های خود برای استخراج ارز‌های مجازی را افزایش داده است. مقامات سیچوان در جنوب غربی چین در روز جمعه دستور لغو پروژه‌های استخراج بیت کوین را دادند.

کابینه چین در ماه گذشته تصویب کرد استخراج و تجارت ارز‌های مجازی محدود می‌شود تا جلوی مخاطرات مالی آن گرفته شود. بانک مرکزی چین در روز دوشنبه اعلام کرد از برخی بانک‌ها و شرکت‌های پرداخت از جمله بانک ساخت و ساز چین و شرکت علی پی خواسته تجارت ارز‌های مجازی را محدود کنند.

این اقدامات مقامات چین این باعث عکس العمل شدید مردم و ایجاد بی ثباتی شده که بر قیمت بیت کوین اثر منفی داشته است. تحلیلگران عقیده دارند چین در حال آماده سازی ارز مجازی مخصوص به خود است و قصد دارد تا حد ممکن رقبای کمی برای آن باقی بگذارد. بسیاری از استخراج کنندگان ارز مجازی از چین خارج شده و فعالیت خود را در جایی که انرژی ارزانتری در دسترس باشد ادامه می‌دهند.

۶۵ درصد از کل تولید جهانی بیت کوین در سال گذشته میلادی در چین انجام شده و استان سیچوان دومین تولیدکننده بزرگ این ارز مجازی بوده است.

در بین سایر ارز‌های مجازی، اتر تا پایین‌ترین رقم طی ۵ هفته گذشته یعنی ۱۸۹۰ دلار کاهش یافته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم