تاریخ: ۰۲ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۰:۴۹
کد خبر: ۲۱۵۳۷۱
‌می‌متالز - یک روز پس از اقدام بانک مرکزی چین علیه ارز‌های دیجیتال، قیمت بیت کوین در جلسه معاملاتی روز سه شنبه شاهد نوسان شدیدی بود و به پایین‌ترین سطح خود طی پنج ماه اخیر یعنی زیر ۳۰ هزار دلار رسید.

به گزارش می‌متالز، یک روز پس از اقدام بانک مرکزی چین علیه ارز‌های دیجیتال، قیمت بیت کوین در جلسه معاملاتی روز سه شنبه شاهد نوسان شدیدی بود و به پایین‌ترین سطح خود طی پنج ماه اخیر یعنی زیر ۳۰ هزار دلار رسید.

به گفته تحلیلگران بازار رمز ارز، چشم انداز موجود برای قیمت بیت کوین همچنان نزولی است.

بزرگترین ارز رمزنگاری شده در جهان به ۲۸۶۰۰ دلار کاهش یافت که کمترین میزان آن از اوایل ژانویه است. نهایتاً این ارز ۳.۷ درصد رشد کرد و به ۳۲۸۰۲ دلار رسید که نشان می‌دهد هنوز نسبت به اوایل سال جاری میلادی حدود ۱۳ درصد بالاتر است.

سقوط زودهنگام بیت کوین نیز سکه‌های دیجیتال کوچکتر مانند اتر را تحت تاثیر منفی قرار داد.

بیت کوین روز دوشنبه ۱۱ درصد سقوط کرده بود که بزرگترین افت یک روزه طی بیش از یک ماه محسوب می‌شود. این ارز دیجیتال از زمان رسیدن به بالاترین رقم خود یعنی ۶۵۰۰۰ دلار در اواسط ماه آوریل ضرر تقریبا ۵۶ درصدی را ثبت کرده است.

فروش گسترده این رمز ارز پیش از این به دلیل اقدام بانک مرکزی چین شروع شده بود.

این بانک در آخرین اقدام خود برای افزایش محدودیت‌های موجود در این بخش، از بزرگترین بانک‌ها و شرکت‌های پرداخت چین خواسته است تا سختگیری بیشتری نسبت به معاملات ارز‌های رمزنگاری شده داشته باشند.

اقبال گاندام، معاون رئیس معاملات شرکت لِجِر Ledger، یک شرکت مدیریت دارایی‌های دیجیتال، گفت: اساس دنیای دارایی‌های رمز ارز تغییر نکرده است و این اصلاح قیمت دیر یا زود اتفاق می‌افتاد.

پس از بیانیه روز دوشنبه بانک مرکزی چین، بانک‌هایی از جمله بانک کشاورزی چین و پلت فرم پرداخت گروه آنت یعنی "علی پی" Alipay گفتند که برای از بین بردن معاملات ارز دیجیتال نظارت خود را افزایش می‌دهند.

بر اساس این گزارش، چشم انداز نمودار قیمت بیت کوین پس از سقوط به ۳۰۳۹۳ دلار، تاریک‌تر شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط