تاریخ: ۱۸ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۰۳
کد خبر: ۲۱۷۳۷۵
‌می‌متالز - به گفته مدیرکل گمرک دوغارون، هم‌اکنون نمی‌توان بازه زمانی مشخصی برای از سرگیری تجارت در مرز افغانستان اعلام کرد. گمرک ایران نیز اعلام کرد: تا اطلاع ثانوی تجار از ارسال کالا به مرز‌های افغانستان، خودداری کنند.

به گزارش می‌متالز، محمد کوهگرد، مدیر گمرک دوغارون، با تشریح وضعیت فعلی در مرز ایران و افغانستان گفت: با توجه به تحولات اخیر در گمرک اسلام قلعه، هم اکنون فعالیت‌های تجاری و انجام تشریفات گمرکی در مرز دوغارون متوقف شده است.

وی همچنین گفت: رایزنی‌ها برای بازگشت امن کامیون‌های ایرانی حاضر در گمرک اسلام قلعه افغانستان، در جریان است و به زودی این فرایند تکمیل می‌شود.

به گفته این مقام مسئول، در حال حاضر نمی‌توان چشم‌انداز روشنی از عادی شدن شرایط تجارت و اجرای تشریفات گمرکی در شرایط عادی ارائه کرد.

متاثر از تحولات صورت گرفته در کشور افغانستان در اسلام قلعه ولایت هرات در نزدیک مرز مقابل دوغارون خراسان رضوی و بندر ابونصر فراهی در ولایت فراه افغانستان در مقابل مرز ماهیرود در خراسان جنوبی روند تجارت کشور با افغانستان از عصر دیروز متوقف شدد

تجار ایرانی از ارسال کالا به مرز دوغارون خودداری کنند
در این میان گمرک ایران اعلام کرده است: تجار، تا اطلاع ثانوی از ارسال کالا به مرز‌های افغانستان خودداری کنند.

سخنگوی گمرک گفت: به دلیل تحولات عصر دیروز درگمرک اسلام قلعه و ابونصرفراهی افغانستان، تجار تا اطلاع ثانوی از ارسال محموله‌های تجاری در رویه‌های مختلف به مرز‌های دوغارون و ماهیرود خودداری کنند.

وی افزود: از تجار و بازرگانان درخواست می‌شود تا اطلاع ثانوی از ارسال محموله‌های تجاری به مرز‌های «دوغارون» و «ماهیرود» خودداری کنند.

متاثر از تحولات صورت گرفته در کشور افغانستان در اسلام قلعه ولایت هرات در نزدیک مرز مقابل دوغارون خراسان رضوی و بندر ابونصر فراهی در ولایت فراه افغانستان در مقابل مرز ماهیرود در خراسان جنوبی، روند تجارت کشور با افغانستان از پنج‌شنبه متوقف شد.

گفتنی است، بعد از گمرک مرزی اسلام قلعه، گمرک مرزی ابونصر فراهی هم به دست طالبان سقوط کرد 

منبع: تجارت نیوز

مطالب مرتبط