تاریخ: ۱۹ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۳۶
کد خبر: ۲۱۷۶۱۴
‌می‌متالز - شرکت مجتمع فولاد خراسان به دنبال انتشار آگهی دعوت به مجمع، اقدام به برگزاری مجمع سالانه کرد.

به گزارش می‌متالز، مهم‌ترین دستورات این نشست، انتخاب اعضای هیات مدیره برای مدت ٢ سال، استماع گزارش هیات مدیره و بازرس قانونی، تصویب صورت‌های مالی سال مالی منتهی به ٣٠ اسفند ١٣٩٩ و همچنین انتخاب حسابرس و بازرس قانونی، انتخاب روزنامه‌های کثیرالانتشار، تعیین پاداش هیات مدیره و تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیات مدیره بود.

در این نشست که با حضور ٩٨.۵٩ درصد از صاحبان سهام برگزار شد، کسری غفوری، مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان، اظهار داشت: در سال گذشته علی رغم همه چالش‌های موجود برای فولادسازان کشور، با هماهنگی و انسجام داخلی کارکنان و حمایت هیات مدیره و سهامداران محترم، دستاورد‌های ارزنده‌ای در تامین، تولید و فروش و نیز طرح‌های توسعه حاصل شد.

به طوری که ۱۱ رکورد قابل توجه و کم سابقه در سال مالی گذشته در زمینه تولید حاصل شد و در زمینه تامین مواد اولیه هم با وجود همه چالش ها، به نحوی عمل شد که تولید بدون چالش پیش رفت و شاید مهم‌ترین عامل دخیل در تولید که توانست آثار ناخواسته برای ما به دنبال داشته باشد، مساله تامین انرژی بود که برای تعدیل بار شبکه در تابستان گذشته در زمینه تامین برق و در زمستان در شبکه سراسری گاز قطعی داشتیم. با این وجود همکاران پرتلاش ما توانستند در برخی نواحی حتی از برنامه تولید فراتر بروند.

غفوری پویا کردن دوباره روند احداث کارخانه کنسانتره را از مهم‌ترین اهداف راهبردی سال گذشته برشمرد و افزود: در این زمینه با حمایت سهامداران محترم، قدم‌های ارزشمندی برداشته شد و اکنون یکی از مهم‌ترین اهداف توسعه‌ای ما پایداری تولید فولاد در شرق کشور با احداث این حلقه مهم از زنجیره تولید است.

وی همچین همچنین از سرمایه گذاری در طرح‌های تکمیلی توسعه‌ای خبر داد و تامین پایدار آب با اجرای پروژه انتقال آب از خلیج فارس و نیز کسب حق استفاده از آب حاصل از تصفیه پساب شهرستان نیشابور، مطالعه و تهیه طرح توجیهی تامین انرژی الکتریکی از منابع تجدیدپذیر نظیر نیروگاه خورشیدی، ایجاد کارخانه آهک و طرح‌های اصلاحی در انتقال و انبارش مواد در داخل سایت مجتمع را از مهم‌ترین اهداف در دست اجرای شرکت عنوان نمود.

کسری غفوری گزارشی از همیاری مجتمع در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی به ویژه مقابله با پیامد‌های شیوع کرونا نیز ارایه کرد.

مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان اظهار امیدواری کرد که روند تولید و اجرای طرح‌های توسعه با هدف پایداری تولید و ارزش آفرینی و افزایش بازده سهام شرکت استمرار یابد.
همچین بازرس قانونی و حسابرس مستقل شرکت به اظهار نظر در خصوص صورت‌های مالی، سود پیشنهادی برای تصویب و تایید صورت‌های مالی پرداختند.

منبع: چیلان