تاریخ: ۱۹ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۳۹
کد خبر: ۲۱۷۶۱۶
‌می‌متالز - طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمد‌های ارزی صادرکنندگان فولاد کشور و فرصت‌های صادراتی پیش روی آنان به دست آید. در هفته گذشته، میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران، ۶۰۲ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، کاهش قیمت ۴ دلاری یا ۰.۷ درصدی را نشان می‌دهد. قیمت میانگین اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته ۷۵۵ دلار به ازای هر تن بود که افزایش قیمت ۵ دلاری یا ۰.۷ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش می‌متالز، در چند هفته اخیر، روند قیمت شمش فولادی در بازار‌های صادراتی نزولی بوده است و بسیاری از صادرکنندگان ایرانی برای دستیابی به قیمت‌های بالاتر دست نگه داشته‌اند و مزایده‌های خود را نهایی نکرده‌اند. یکی از فولادسازان ایرانی به چیلان خبر داد که شرکت‌های ایرانی قیمت‌های بالاتری را برای شمش صادراتی هدف‌گذاری کرده‌اند و منتظرند تا خریداران قیمت‌های بالاتری را در مزایده‌ها پیشنهاد دهند.

متال بولتن گزارش داده که فولاد خوزستان، ۷۰ هزار تن اسلب صادراتی خود را در هفته گذشته با قیمت ۷۴۰ دلار به ازای هر تن به مشتریانی در جنوب شرق آسیا و چین فروخته است.

مدتی است که بازار فولاد از اوج قیمت‌ها که در ماه می‌تجربه شد، عقب‌نشینی کرده و در فاز اصلاحی به سر می‌برد. به دلیل کمبود برق و با دستور وزارت نیرو، شرکت‌های فولادی ایران فعالیت‌های خود را متوقف کرده‌اند و انتظار می‌رود در ماه جاری تولید فولاد ایران کاهش یابد.

منبع: چیلان