تاریخ: ۲۰ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۱:۳۲
کد خبر: ۲۱۷۷۶۸
‌می‌متالز - شرکت پتروشیمی نوری برای سال جاری ۱۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان سود دهی داشته است. سود قابل تقسیم شرکت ۱۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان می‌باشد، لذا در مجمع مذکور تصمیم گرفته شد که به ازای هر سهم ۱۴۲۰ تومان سود تقسیم شود.

به گزارش می‌متالز، مجمع شرکت پتروشیمی نوری در یکشنبه بیستم تیرماه ۱۴۰۰ برگزار گردید. در این مجمع ذکر شد که میزان تولید این مجموعه در سال ۹۹، ۹ درصد بالای ظرفیت اسمی و ۱۶% بیشتر از ظرفیت برنامه‌ای بوده است این در حالی است که متوسط تولید در کل صنایع پتروشیمی حدوداً ۸۵ درصد می‌باشد.

در ادامه ذکر کرد که یکی از محصولات مهم شرکت که عامل اصلی سودآوری شرکت نیز می‌باشد بنزن می‌باشد، میزان بنزن تولیدی این شرکت در سال مالی گذشته ۴۷۶ هزار تن بوده است این میزان تقریباً ۱۱ درصد افزون بر ظرفیت اسمی تولید این محصول است. محصول دیگری که در ادامه به عنوان محصول سود آور در مجمع مذکور از آن نام برد پارازایلن هست، که در نهایت افزون بر ۷ درصد ظرفیت اسمی آن تولید شده است.

در ادامه مجمع در خصوص سود خالص شرکت ذکر شد که سود خالص این شرکت در سال مالی گذشته در حدود ۵۵۵ میلیون دلار بوده است. بر اساس گزارش رتبه بندی شرکت پتروشیمی نوری در سال ۹۸ رتبه سیزدهم را داشته است. حاشیه سود خالص این شرکت رشد ۱۰۰ درصدی داشته است.

کمک‌های مردمی
در مجمع مذکور در خصوص مسئولیت اجتماعی این شرکت که که در گزارش بازرسی سال مالی گذشته برای این شرکت معین شده است اشاره شد و همه کار‌های انجام شده در حوزه مسئولیت اجتماعی که با همکاری شورای راهبردی در سال ۹۹ صورت گرفته است شامل ساخت و تحویل ۵ مدرسه مجموعه به تعداد ۴۰ کلاس و همچنین ۷ مدرسه مجموعاً با ۵۸ کلاس در حال ساخت است. خرید ۱۶۰ دستگاه تجهیزات بیمارستانی برای ۷ مرکز درمانی استان به مبلغ ۱۱۰ میلیارد ریال و همچنین تهیه و توزیع ۲۲ هزار بسته معیشتی در سطح ۴ شهرستان عسلویه جم، کنگان و دیر بوده است در نهایت به خرید ۲۰۰۰ تبلت برای دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد و اداره بهزیستی نیز اشاره شد.

پروژه‌های در دست اقدام
مهمترین اقدامات شرکت پتروشیمی نوری در سال ۱۴۰۰، شامل تولید پایدار بالای ظرفیت اسمی و همچنین راه اندازی واحد آمونیاک و ادامه انجام پروژه واحد اوره پتروشیمی هنگام است. در ادامه در خصوص پروژه‌های در دست اقدام به ادامه پروژه شیرین سازی هوی اند اشاره شد و همچنین ذکر گردید که پروژه زیر فلرینگ در حال انجام می‌باشد. از دیگر اقدامات شرکت در سال ۱۴۰۰ اجرای طرح BPMN است در فرایند‌های ۸۵ گانه شرکت.

افزایش سرمایه
در ادامه جلسه در خصوص افزایش سرمایه این شرکت از محل سود انباشته یا از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها بحث گردید و عنوان شد که پتروشیمی نوری در حال حاضر برنامه‌ای برای افزایش سرمایه ندارد. در ادامه در خصوص معافیت مالیاتی این شرکت عنوان شد که این شرکت از آبان ۱۳۹۶ دارای معافیت مالیاتی است دوره ۱۰ ساله اولیه این معافیت به اتمام رسیده و توسط شرکت تمدید شده است دوره دوم تا آبان ماه ۱۴۰۶ معتبر می‌باشد.

در مجموع مذکور همچنین مشخص شد که این شرکت برای سال جاری ۱۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان سود دهی داشته است. سود قابل تقسیم شرکت ۱۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان می‌باشد، لذا در مجمع مذکور تصمیم گرفته شد که به ازای هر سهم ۱۴۲۰ تومان سود تقسیم شود.

منبع: بورس امروز