تاریخ: ۲۷ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۵۸
کد خبر: ۲۱۸۸۷۰
رئیس مجلس:
‌می‌متالز - رئیس مجلس از رفع مشکل تولید سیمان و میلگرد با اعطای برق شبانه خبر داد.

مانع زدایی از صنعت برق کشور


به گزارش ‌می‌متالز، محمدباقر قالیباف در جلسه علنی مجلس در مورد خاموشی‌های برق و مانع زدایی از صنعت برق کشور و اظهار نظر نمایندگان مجلس در این باره، اظهار کرد: موضوع خشکسالی و عدم بارندگی نه تنها در کشور ما بلکه در منطقه و سطح جهان وجود دارد، در کشور ما نیز در برخی استان‌ها بیشتر و در برخی کمتر است و همه باید دست به دست هم بدهیم که این مشکل را حل و فصل کنیم.

حل مشکل تولید سیمان و میلگرد با اعطای برق شبانه

وی در ادامه، خاطر نشان کرد: الحمدالله با تصمیماتی که گرفته شد مشکلات برق خانگی در بحث قطعی برق حل و فصل شد؛ برق بخشی از صنعت قطع شد و به سمت بخش خانگی آمد؛ البته ما مشکلاتی در بخش سیمان و میلگرد پیدا کردیم که با دادن برق شبانه این مشکلات نیز حل می‌شود.

تقویت زیر ساخت‌های کشور در بخش برق و انرژی

رئیس مجلس در ادامه، تصریح کرد: ما باید به سمت سیاست گذاری درست و سرمایه گذاری و قوانینی برویم که زیر ساخت‌های کشور را خصوصا در بخش برق و انرژی‌های تجدید پذیر تقویت کند.

در بودجه ۱۴۰۰ تصمیم خوبی برای حوزه برق، عدالت در مصرف برق، قیمت گذاری و سرمایه گذاری گرفته شد که اگر به آن سمت حرکت کنیم مشکلات حل می‌شود.
قالیباف در ادامه، افزود: نارسایی‌هایی وجود دارد و در برخی از استان‌ها این فشار بیشتر است، دولت در حال تدبیر در این باره است و پیگیری‌هایی هم انجام داده است.

رها سازی ۱۵۰ متر مکعب آب در ثانیه از سد کرخه و دز

 رئیس مجلس در پایان، خاطرنشان کرد: رها سازی ۱۵۰ متر مکعب آب در ثانیه از سد کرخه و دز در دستور کار قرار گرفت که مشکل بخش کشاورزی و همچنین هور حل و فصل شود؛ امیدواریم با برنامه ریزی دقیق در زیر ساخت‌ها این مشکلات حل و فصل شود.

منبع: صنایع پرس

مطالب مرتبط