تاریخ: ۰۲ تير ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۲:۱۰
کد خبر: ۴۲۴۵۹
معاون وزیر راه و شهرسازی تشریح کرد
می متالز - رسیدن به هدف ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا پایان عمر دولت دوازدهم، تکمیل مسکن مهر و رسیدگی به کمبود مسکن روستاها مهمترین اولویت وزارت راه و شهرسازی اعلام شد.
ساخت 400 هزار واحد، تکمیل مسکن مهر و جبران کمبود مسکن روستاها مهم‌ترین برنامه دولت دوازدهم

به گزارش می متالز، مازیار حسینی صبح امروز در مراسم امضای تفاهم نامه ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در اراضی متعلق به نیروهای مسلح میان وزارت راه و شهرسازی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار داشت: سیاست اصلی دولت در دوره جدید مدیریت وزارت راه و شهرسازی، تولید مسکن است. دراین سیاست قرار است در اقصی نقاط کشور به خصوص مناطقی که در گذشته کم کاری‌هایی در زمینه تولید مسکن داشته ایم، تولید انبوه مسکن را در دستور کار قرار دهیم.

وی با اشاره به طرح ملی اقدام برای تولید و عرضه مسکن افزود: آنچه مدنظر وزارت راه و شهرسازی است، رسیدن به هدف ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا پایان عمر دولت دوازدهم، تکمیل مسکن مهر و در مرحله سوم رسیدگی به کمبود مسکن روستاهاست.

حسینی اظهار داشت: علیرغم آنکه وزارت راه و شهرسازی مسئولیت مستقیم در حوزه روستاها ندارد با این حال ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در روستاها را تا پایان دولت دوازدهم به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تکلیف کرده ایم.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره تفاهم نامه این وزارتخانه با وزارت دفاع نیز یادآور شد: با تغییر مأموریت و کاربری اراضی نیروهای مسلح، قرار شد با همکاری وزارت دفاع و استفاده از ظرفیت همه نیروهای مسلح اعم از سپاه، ناجا و ارتش از جمله امکانات عمرانی، ساخت و ساز ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در این اراضی انجام شود.

وی با بیان اینکه عملیات ساخت این واحدها قرار است بلافاصله آغاز شود، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تأکید رئیس جمهور و دولت بر این است که هم برای نیروهای مسلح و هم سایر کارکنان دولت سرپناه تأمین شود و از سوی دیگر به دنبال ترکیب جمعیتی هستیم، نه تفکیک آنها. لذا سرریز واحدهای مسکونی ساخته شده در اختیار سایر اقشار قرار می‌گیرد تا ترکیب جمعیتی مناسبی ایجاد کرده و ثبات و امنیت در جامعه را در پی داشته باشد.