تاریخ: ۲۲ تير ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۵:۴۶
کد خبر: ۴۴۸۹۲
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران خبرداد
می متالز - مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران اعلام کرد: احداث قطعه دهگلان - میاندوآب در خط انتقال گاز نهم سراسری به طول ۲۳۰ کیلومتر پایان یافته و آماده تزریق گاز است.
گام‌ پایانی بهره‌برداری خط لوله انتقال گاز دهگلان - میاندوآب

به گزارش می متالز، پروژه‌های طرح خط نهم سراسری را از خطوط اولویت‌دار و مهم شرکت ملی گاز ایران توصیف کرد و گفت: خط نهم سراسری انتقال گاز از بیدبلند آغاز می‌شود و تا مرز بازرگان ادامه دارد و اکنون قطعه دهگلان - میاندوآب به مرحله راه‌اندازی رسیده است.

وی در توضیح پیچیدگی‌های فعالیت در کریدور غرب شبکه انتقال گاز کشور، اظهار کرد: به لحاظ توپوگرافی، مسیر خط لوله انتقال گاز دهگلان تا میاندوآب از کوهستان‌هایی با شیب‌های تند و زمین‌هایی  پوشیده از سنگ عبور می‌کرد که این وضعیت جغرافیایی بر روند فعالیت‌ها تاثیرگذار بود، اما با افزایش منابع، ماشین‌آلات، تجهیزات و شیفت‌های مختلف کاری، همه این موانع یکی پس از دیگری برطرف شد.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران، عبور از رودخانه پرآب و عریض قزل اوزن را یکی از دشواری‌های این پروژه برشمرد و توضیح داد: تعداد عبور از موانع بسیار زیاد بود، به گونه‌ای که در دو گستره دهگلان - میاندوآب، در مجموع ۳۱ مورد عبور از جاده آسفالت و پنج مورد عبور از رودخانه‌های پرآب و دائمی داشتیم.

صلواتی یادآور شد: با تکمیل و راه‌اندازی پروژه‌های خط لوله نهم سراسری، پایداری کامل گازرسانی در انتهای کردستان و ورودی آذربایجان برقرار شده و کمبود و افت فشار گاز که سبب ایجاد مشکل برای هم‌وطنان در برخی شهرهای سردسیر می‌شد، به‌طور کامل برطرف می‌شود.