تاریخ: ۲۳ تير ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۶:۰۰
کد خبر: ۴۴۹۰۵
ورود تدپیکس به کانال ۲۵۳ هزار واحدی:
می متالز - شاخص بورس تهران با افزایش ۲۹۷۲ واحد در آستانه ورود به کانال ۲۵۴ هزار واحدی قرار گرفت و رکورد جدیدی ثبت کرد. شاخص هم وزن با ۶۹ واحد افزایش ۴۲۵ واحدی به رقم ۶۲ هزار و ۳۰۴ واحد رسید و شاخص بازار اول به کانال ۱۸۷ هزار واحدی وارد شد و شاخص بازار دوم نیز عدد ۵۰۰ هزار و ۳۱۴ واحد را ثبت کرد. همچنین آیفکس با افزایش ۶۰ واحدی به عدد ۳ هزار و ۳۱۶ واحد رسید.
شاخص در مدار رکورد

به گزارش می متالز، امروز با دست به دست شدن بیش از ۳ میلیارد سهم و اوراق بهادار طی ۲۹۰هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از ۹۹۶ میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز نمادهای رمپنا، کچاد و پارس به ترتیب با ۲۴۱، ۲۳۵ و ۲۰۶ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای ونیکی، خودرو و خساپا  به ترتیب با ۵۰، ۴۹ و ۴۵  واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند. همچنین امروز جم پیلن، خساپا، وتجارت، خودرو، تاصیکو و فولاد پربیننده ‌ترین نمادهای بورسی بودند. از سوی دیگر در پایان داد و ستد امروز بورس تهران، صنایع شیمیایی برترین گروه صنعت بود و خودرو و سرمایه گذاری ها به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

 شاخص کل بورس تهران با ثبت عدد ۲۵۳ هزار و ۵۷۷ واحد رکورد جدیدی را تجربه کرد و روند صعودی با سرعت بیشتری ادامه یافت. سیگنال های مثبت ارسالی عملکرد سه ماهه شرکت های بورسی از مهمترین دلایل رشد امروز تدپیکس بود.