تاریخ: ۲۳ تير ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۶:۲۰
کد خبر: ۴۴۹۲۰
می متالز - شرکت شیشه و گاز در دوره مالی ۱۲ماهه منتهی به ۲۹اسفند۱۳۹۷، سود هرسهم را با افت ۷۶درصدی نسبت به سال مالی۱۳۹۶، مبلغ ۴۹۰ریال اعلام کرد.
افت ۷۶درصدی سود «کگاز» در یکسال

به گزارش می متالز، شرکت شیشه و گاز در اطلاعات و صورت های مالی ۱۲ماهه منتهی به ۲۹اسفند۱۳۹۷، سود هرسهم را با افت ۷۶درصدی نسبت به سال مالی۱۳۹۶، مبلغ ۴۹۰ریال اعلام کرد. سود این شرکت در سال مالی ۱۳۹۶ مبلغ ۲هزار و ۹ریال اعلام شده بود.

سود عملیاتی این شرکت در دوره مالی مورد گزارش ۲۶۹میلیارد و ۶۱۰میلیون ریال، سود خالص را ۲۲۰میلیارد و ۶۹۳میلیون ریال و سود انباشته پایان دوره را ۳۱۷میلیارد و ۴۱۳میلیون ریال اعلام شده است.

«کگاز» در سال مالی۱۳۹۷، توانسته ۲۱۱میلیون و ۸۱۸هزار عدد بطری به ارزش یک هزار و ۳۳میلیارد و ۷۶۱میلوین ریال به فروش برساند و سود ناخالص را ۴۲۶میلیارد و ۹۲۵میلیون ریال اعلام کند. همچنین در برآوردی که برای فروش سال مالی منتهی به ۲۹اسفند۱۳۹۸ دارد مبلغ فروش را یک هزار و ۱۶۶میلیارد و ۹۶۸میلیون ریال پیش بینی کرده است.

با توجه به تحریم ها ظالمانه این شرکت اعلام کرده است که در اجرای پروژه جهت ساخت و تحویل گرفتن ماشین الات با مشکلاتی روبه رو شد و با تلاش توانسته ۱۱پارت از ماشین آلات خود را ترخیص و حمل کند و همچنین کارهای ساختمانی در حدود ۹۰درصد تکمیل شده است. همچنین شرکت در تلاش است تا پروژه فاز ۲ را در سال۹۸ به بهر برداری برساند.

«کگاز» در خصوص جزییات منابع تامین مالی شرکت در پایان دوره اعلام کرد که این شرکت با توجه به تولید و فروش خوب محصولات در نیاز به تسهیلات نداشته و اقدام به پرداخت تسهیلات خود کرد اما جهت پروژه فاز۲ اقدام به اخذ تسهیلات کرده است.

این شرکت راندمان در سال۱۳۹۸ را با توجه به تولید سال۱۳۹۷ و همچنین در صورت رفع عمده اشکلات، افزایش تولید را معادل ۴ الی ۷درصد در سال۱۳۹۸ درنظر گرفته است.