تاریخ: ۲۳ تير ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۰:۴۷
کد خبر: ۴۴۹۸۳
سخنگوی دولت مطرح کرد؛
می متالز - سخنگوی دولت از دستور کار دولت به منظور بررسی موضوع اصلاح ساختار نظام مالیاتی خبر داد.
اصلاح ساختار نظام مالیاتی در دستور کار دولت

به گزارش می متالز، علی ربیعی در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به برنامه ریزی برای اصلاح ساختاری بودجه گفت: یکی از بحث هایی که در جلسه اصلاح ساختار بودجه مطرح شد، اصلاح ساختار نظام مالیاتی و نظام اجتماعی است که در دستور کار دولت قرار دارد.

سخنگوی دولت  ادامه داد: در جلسه امروز هیات دولت آیین نامه اجرایی استانداردهای کالاهای پزشکی تصویب شد. این آیین نامه کمک می کند تا در تجهیزات پزشکی عدول نداشته باشیم.

ربیعی با اشاره به افزایش نقش نظارتی بانک مرکزی اظهار داشت: تقویت نقش نظارت بانک مرکزی بر عملکرد صندوق های قرض الحسنه که خسارات زیادی به اقتصاد کشور وارد کرد از دیگر مصوبات امروز هیات دولت بود. همچنین اصلاحات در تقسیمات کشوری در استان های خوزستان، فارس، اردبیل و همدان امروز در جلسه هیات دولت در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: رسیدگی به سیل زدگان و مشکلات آنها از دیگر مواردی است که امروز در جلسه هیات دولت در دستور کار قرار گرفت. دولت هر دو هفته یکبار مصوباتی در این زمینه دارد. امروز نیز در جلسه هیات دولت ۳۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان برای وزارت جهاد، صمت، سازمان بنادر و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اختصاص دادیم.

سخنگوی دولت گفت: بخش عمده ای از شوک ارزی ناشی از تحریم های آمریکا و اثرات روانی آن بود. تحریم این دوره با دوره قبلی قابل مقایسه نیست، افرادی دائما شرایط ایران را رصد می کنند و آن را به دستگاه های اطلاعاتی امریکا و اسرائیل گزارش می دهند.

وی تاکید کرد: تورم ماهیانه در حال کاهش است آرامش نسبی در بازار ارز حکمفرما شده و در دو ماه گذشته نرخ رشد صنعتی و کشاورزی مثبت بوده است. یارانه آرد برای نان حذف نخواهد شد، امسال ۸ هزار و ۴۰۰ میلیون تومان پیش بینی کردیم که بخشی از آن برای اقشار خاص و گروه های هدف مورد حمایت اختصاص می یابد. آخرین بار ۱۱ میلیون نفر مشمول دریافت سبد کالا شدند.

منبع: ایبنا