تاریخ: ۱۳ دی ۱۳۹۸ ، ساعت ۰۳:۰۳
کد خبر: ۷۷۹۸۹
می متالز - هواوی برخلاف تحریم و فشارهای شدید دولت آمریکا، توانست در سال ۲۰۱۹ میلادی درآمد خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهد و یک رکورد ۱۲۲ میلیارد دلاری را برای خود به ثبت برساند.
رکوردشکنی هواوی با وجود تحریم‌های آمریکا

به گزارش می متالز، هواوی به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های تکنولوژی و دومین تولید کننده بزرگ و پرفروش جهان در طول یکی دو سال گذشته تحت تاثیر اتهاماتی نظیر جاسوسی از کاربران و مقامات آمریکایی و همکاری با دولت چین تحت فشار، تحریم و محدودیت‌های فراوانی از سوی کاخ سفید قرار گرفته است.

اما بر اساس تازه‌ترین اخبار و گزارش‌های منتشر شده در وب‌ سایت Business Insider Nordic این شرکت با وجود همه تحریم‌های دولت آمریکا موفق شد در سال ۲۰۱۹ میلادی به رکورد جدیدی در میزان درآمد زایی خود دست پیدا کند و آن نیز رساندن این میزان به ۱۲۲ میلیارد دلار بوده است.

هواوی نشان داد که تحریم‌های دولت آمریکا نمی‌تواند تاثیری در توسعه و پیشرفت این شرکت بزرگ که سهم قابل توجهی در کشورهای مختلف جهان دارد، ایجاد کند. هرچند که بدون شک مشکلات عدیده‌ای را برای آن در بسیاری از کشورهای غربی به وجود آورد. البته مدیران این شرکت بر این باورند که تاثیر محدودیت‌های وارده بر هواوی هنوز معلوم نشده و رشد آن را در سال آینده میلادی با دشواری روبرو خواهد کرد.

اریک زو، رئیس هیات‌مدیره هواوی، به تازگی عنوان کرده است که درآمد این شرکت به بالغ بر ۸۵۰ میلیارد یوآن چین معادل ۱۲۲ میلیارد دلار رسیده است و این بدان معناست که این غول تکنولوژی چینی موفق شده یک رکوردشکنی جدید را در کارنامه خود به ثبت برساند و نسبت به سال گذشته ۱۸ درصد رشد کند.

هواوی سال گذشته ۲۴۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند به فروش رساند که نسبت به آمار متوسط جهان معادل ۲۰۶ میلیون دستگاه در سال، پیشرفت قابل توجه و چشمگیری به شمار می‌رود.