خبر
بورس و سهام  
ساعت پنج و نیم عصر:

مقصران مادرزادی بورس تهران را بشناسید!

می متالز - گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به مقصر تراشی در هنگی سیستم معاملات و شفاف سازی امروز پالایشی ها و...

به گزارش می متالز به نقل از بورس نیوز، از عجایب بازار سرمایه ما شفافیت بالای شرکت ها است؛ البته این شفافیت بعضی وقت ها مثل وسواسی که آدم را از تمیزی خسته می کند، فعالان بازار را هم از شفافیت خسته کرده! بعضی شرکت ها هم هنوز مهر تعدیل منفی شان خشک نشده، تعدیل مثبت داده اند. البته از برنامه تجدید ارزیابی دارایی ها و افزایش سرمایه از این محل هم خبر داده اند و باید منتظر واکنش خوشایند بازار به این نمادهای فعلا متوقف، باشیم.

 

یک بام و دو هوا در بازارهای مالی

طبق آمارهای رسمی قیمت زمین در تهران در ۳ سال گذشته، ۳۵۰ درصد رشد داشته! جالب است که وقتی صحبت از جهش عجیب و غریب قیمت ملک و خودرو بازار آزاد و سکه و هزاران قلم کالای مصرفی می شود، افزایش قیمت ها منطقی بوده و فعالان هر یک از بازارها برای توجیه رشد قیمت ها در بازار خود، صدها دلیل می تراشند؛ اما امان از آن روزی که بورس سبز باشد. از زمین و آسمان تحلیلگر می بارد تا ثابت کنند حباب است و مردم را بترسانند. خدا آخر و عاقبت بازار سرمایه را با تنگ نظری ها و دوستی های خاله خرسی گونه این بزرگواران بخیر کند.

 

تازه واردهای همیشه مقصر

و در پایان اینکه برای ترغیب مردم به سرمایه گذاری در بازار سرمایه، سال ها وقت و انرژی صرف شد و همین امسال میلیون ها نفر به جمع فعالان این بازار اضافه شده اند؛ اما گویا آقایون فراموش کرده اند که برای توسعه این بازار، فقط تعدد سهامداران لازم نیست و باید زیرساخت های فنی هم به موازات رشد بازار سرمایه ارتقا می یافت. روزی نیست که با اختلال سیستم معاملاتی، کارمان را شروع نکنیم. تازگی ها هم عادت کرده اند مرتبا مقصرتراشی کنند و اختلال سامانه معاملات را به گردن هم بیندازند. از روز گذشته هم بعضی کارگزاری ها به مشتریان خود پیامک زده اند که اختلال سامانه معاملات ناشی از مشکلات شرکت رایان هم افزاست. مدیران این شرکت هم همیشه می گویند به طور جد، در حال توسعه سیستم هستند. بعضی دوستان دیگر هم فرموده اند اگر تازه واردها، انقدر خرید و فروش نکنند، سیستم هنگ نمی کند. حالا شما پیدا کنید پرتقال فروش را!

کد خبر: 107942
تاریخ: 1399/03/11 - 18:04
منبع: بورس نیوز

بازار سرمایه  بورس تهران  افزایش سرمایه 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 ساعت پنج و نیم عصر:

جولان نورچشمی‌ها بر فرش قرمز بورس

می متالز - گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به جولان نورچشمی ها بر فرش قرمز بورس و جلب مشتری در شرکت بیمه با امریه و...
 مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس عنوان کرد:

خبری از تجدیدارزیابی مبین و فجر نیست

می متالز - دستور افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار قرار ندارد.
 مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی خبرداد:

عرضه سهام "ستاره خلیج فارس" به شرط!/ شستا کماکان سورپرایز دارد

می متالز - مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی گفت: شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی برنامه‌ای بابت افزایش سرمایه ندارد.
 کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

تلفیق اصلاح بازار و خرابی سیستم

می متالز - اخباری از جایگزینی یک سیستم معاملات بومی به گوش می‌رسد و اقدامات اخیر به عنوان مسکن‌های کوتاه مدت بوده اما؛ در حقیقت هسته معاملاتی نیاز به اصلاح داشته و ادامه مسیر با این ابزار امکان پذیر نیست.
 پیش گشایش:

قیمت ارز اصلی‌ترین ملاک رشد بازار

می متالز - برای بازار امروز با توجه به رشد قیمت دلار و در کنار آن آزاد شدن تدریجی سهام عدالت، انتظار روند متعادل و پر نوسان و رو به بالایی را داریم.
 

تسمه نقاله سیمی ایرانی باکیفیت‌تر از محصول خارجی

می متالز - طرح تولید تسمه نقاله سیمی شرکت صنایع لاستیکی سهند، شرکت تابعه هلدینگ سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی و از شرکت‌های زیرمجموعه تاپیکو و شستا بهمن ماه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید. شرکت صنایع لاستیکی سهند که سال‌ها این طرح را در دستور کار خود داشته و امسال در ۶۰ سالگی و سال «جهش تولید» این طرح را در راستای افزایش ظرفیت تولید خود به مرحله اجرا می‌رساند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما