خبر
آهن و فولاد  
در آیین افتتاح طرح تولید آهن اسفنجی بافت توسط رییس جمهور مطرح شد

روحانی: جایگاه دهم دنیا در تولید فولاد، باعث عزت ملی است

می متالز - رییس جمهور اعلام کرد: کسب رتبه ۱۰ دنیا در تولید فولاد و پشت سر گذاشتن کشورهایی همچون ایتالیا و فرانسه، به معنای غرور و عزت ملی است.

به گزارش می متالز، حسن روحانی که امروز در آیین افتتاح کارخانه احیای مستقیم بافت سخن می گفت، افزود: اینکه نیازمندی های فولاد کشور را تامین و مازاد آن را صادر کنیم، به این معناست که این ملت تحریم ناپذیر است. وی افزود: مدیرعامل پروژه بافت گزارش داد راه اندازی این طرح و واردات تجهیزات آن در دوره برجام بوده اسـت. رییس جمهور با بیان اینکه افتتاح کارخانه ای با تولید ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی در شرایط تحریم، مبارک و باعث خرسندی است، گفت: چنین طرح هایی رونق اشتغال نسل جوان را به همراه خواهد داشت.

 

افتتاح طرح ها، ضربه به تحریم

روحانی گفت: افتتاح هر یک از طرح ها، ضربه ای به تحریم های اعمال شده علیه ایران محسوب می شود. وی افزود: آن بخش هایی که تحریم مانع واردات تجهیزات شد، به دست متخصصان داخلی ساخته شد. رییس دولت دوازدهم عنوان کرد: فولاد را تولید، مصرف داخلی را تامین و مازاد آن را صادر می کنیم. وی ادامه داد: مگر می شود کشوری در مسیر پیشرفت قرار بگیرد و منزوی باشد؛ بدیهی است نیاز به تعامل با دنیا داریم، دشمنان می خواهند ما در دنیا منزوی شویم.

کد خبر: 66805
تاریخ: 1398/08/20 - 20:24
منبع: ایمیدرو

آهن اسفنجی بافت  حسن روحانی  تحریم 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا:

کرونا هراسی همانند عادی سازی و عادی انگاری بیماری کرونا، خطرناک است/ کسب و کارها، فعالیت های اقتصادی و گشایش ها باید با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی تداوم یابد؛ راه دومی وجود ندارد/ اجتماعات باید ممنوع و در موارد خاص به حد ضرورت محدود شود/ دانشمندان ما در حال تلاش برای تولید داروهای مورد نیاز کرونا و واکسن آن هستند/ بیماری کرونا را نباید مخفی کرد؛ مخفی کاری در این عرصه ظلم به حقوق دیگران است

می متالز - رئیس جمهور، کرونا هراسی را همانند عادی سازی و عادی انگاری بیماری کرونا، خطرناک دانست و تاکید کرد که مساله اصلی در روند مبارزه با بیماری کرونا، تقویت همکاری مردم و دولت است و بی تردید با تداوم روند تقویت این همکاری ها، می توانیم سریعتر از مشکلات عبور کنیم.
 [ویدئو]

قدردانی رئیس جمهور از تلاش کارکنان شرکت فولاد مبارکه

می متالز - قدردانی رئیس جمهور از تلاش کارکنان شرکت فولاد مبارکه.
 

تولید خودرو امسال ۱۳ درصد افزایش یافت

می متالز - معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با وجود تحریم‌ها و گرانی ارز، دیگر افزایش واردات توجیه ندارد، در این شرایط به سمت نهضت ساخت داخل حرکت می‌کنیم و در سه ماه امسال میزان تولید خودرو در کشور ۱۳ درصد افزایش یافته است.
 

توان تولید فولاد دو برابر شده است

می متالز - رئیس جمهور: زنجیره فولاد ما از سنگ آهن تا کنسانتره تا گندله و آهن اسفنجی و فولاد به طور متوسط هر یک از این‌ها دو برابر شده است.
 وزیر خارجه آمریکا:

نمی‌گذاریم ایران به لبنان نفت بفروشد/ طعنه خبرنگار لبنانی به اظهارات پامپئو

می متالز - وزیر خارجه آمریکا در بخش دیگری از ادعاهایش گفت که فروش نفت توسط ایران به حزب‌الله غیرقانونی است. او گفت: «فروش این محصول، تحریم است. ما هر کاری لازم باشد را انجام می‌دهیم تا اطمینان حاصل کنیم ایران نمی‌تواند نفت خام خودش را به طرف‌های مختلف از جمله حزب‌الله بفروشد.»
 تاثیر کرونا بر اقتصاد کره‌شمالی بسیار گسترده‌تر از تحریم‌ها است

نبرد نابرابر «اون» با ویروس تاجدار

می متالز - در روز سال نو، «کیم جونگ اون»، رهبر کره‌شمالی، خواستار «پیشرفت‌های بیشتر برای خنثی کردن تحریم‌های دشمنان» شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما