خبر
آهن و فولاد  
در آیین افتتاح طرح تولید آهن اسفنجی بافت توسط رییس جمهور مطرح شد

روحانی: جایگاه دهم دنیا در تولید فولاد، باعث عزت ملی است

می متالز - رییس جمهور اعلام کرد: کسب رتبه ۱۰ دنیا در تولید فولاد و پشت سر گذاشتن کشورهایی همچون ایتالیا و فرانسه، به معنای غرور و عزت ملی است.

به گزارش می متالز، حسن روحانی که امروز در آیین افتتاح کارخانه احیای مستقیم بافت سخن می گفت، افزود: اینکه نیازمندی های فولاد کشور را تامین و مازاد آن را صادر کنیم، به این معناست که این ملت تحریم ناپذیر است. وی افزود: مدیرعامل پروژه بافت گزارش داد راه اندازی این طرح و واردات تجهیزات آن در دوره برجام بوده اسـت. رییس جمهور با بیان اینکه افتتاح کارخانه ای با تولید ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی در شرایط تحریم، مبارک و باعث خرسندی است، گفت: چنین طرح هایی رونق اشتغال نسل جوان را به همراه خواهد داشت.

 

افتتاح طرح ها، ضربه به تحریم

روحانی گفت: افتتاح هر یک از طرح ها، ضربه ای به تحریم های اعمال شده علیه ایران محسوب می شود. وی افزود: آن بخش هایی که تحریم مانع واردات تجهیزات شد، به دست متخصصان داخلی ساخته شد. رییس دولت دوازدهم عنوان کرد: فولاد را تولید، مصرف داخلی را تامین و مازاد آن را صادر می کنیم. وی ادامه داد: مگر می شود کشوری در مسیر پیشرفت قرار بگیرد و منزوی باشد؛ بدیهی است نیاز به تعامل با دنیا داریم، دشمنان می خواهند ما در دنیا منزوی شویم.

کد خبر: 66805
تاریخ: 1398/08/20 - 20:24
منبع: ایمیدرو

آهن اسفنجی بافت  حسن روحانی  تحریم 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

پاسخ یک مقام مسوول در وزارت صمت به انتقادات مطرح شده در خصوص میزان حقوق دولتی معادن

می متالز - مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت گفت: حقوق دولتی در شورای عالی معادن در حضور همه اعضا مصوب می‌شود و اگر ایراداتی به این افزایش وارد بود، نمایندگان انجمن‌ها و بخش خصوصی که در آن جلسه حضور داشتند، می‌توانستند ایرادات آن را مطرح کنند.
 وزیر صنعت، معدن و تجارت:

مذاکره خودرویی ایران با 3 شریک خارجی

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت می گوید: با سه شریک خارجی در حال مذاکره هستیم تا بتوانیم پلت فرم مشترک خودرویی را ارائه دهیم. این ها اقدامات زیر بنایی در صنعت خودرو است و از آن حمایت می کنیم.
 

افزایش ۶۹ درصدی واردات برای توسعه پارس جنوبی

می متالز - مدیرکل گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: واردات کالا جهت تکمیل فازها و پتروشیمی‌های این منطقه در ۶ ماهه اول امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر ارزش ۶۹ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
 

سفر روحانی به ژاپن برای چیست؟

می متالز - نخست‌ وزیر ژاپن گفت که کشورش در حال برنامه‌ ریزی سفر روحانی به توکیو است؛ چون می‌خواهد در حل بن‌ بست هسته‌ای و کاهش تنش در خاورمیانه که منبع ۸۰ درصد نفت مورد نیاز ژاپن است، نقش فعال‌ تری ایفا کند.
 حسن روحانی، رئیس جمهور:

دشواری زندگی مردم به دلیل فشارهای دشمنان است

می متالز - روحانی رسانه ملی و روزنامه‌ها و فضای حقیقی و مجازی را به انعکاس واقعیت‌ها توصیه کرد و گفت: البته زندگی مردم با دشواری مواجه است و این به دلیل فشارهای فوق‌ العاده‌ای است که دشمنان اعمال می‌کنند و در این ایام بدترین فشارها و تحریم را بر ملت ایران تحمیل کردند.
 

روایت بلومبرگ از لایحه بودجه ۹۹ / جبران درآمدهای نفتی افسانه‌ای بیش نیست!

می متالز - بلومبرگ در گزارشی با تشریح وضعیت اقتصادی ایران نوشته است: لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ با واقعیت‌های اقتصادی این کشور مطابقت ندارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما