تاریخ: ۲۴ بهمن ۱۳۹۹ ، ساعت ۲۰:۵۶
کد خبر: ۱۶۰۷۲۶
معاون رییس جمهوری در بازدید از راه آهن رشت به بندر کاسپین تاکید کرد:
می متالز - راه آهن رشت - کاسپین در بهار سال ۱۴۰۰ به خلیج فارس وصل خواهد شد.
اتصال راه‌آهن رشت - کاسپین به خلیج فارس تا بهار سال ۱۴۰۰

به گزارش می متالز، محمدباقر نوبخت به همراه سید مهدی نقوی، سرپرست سازمان منطقه آزاد انزلی، ارسلان زارع استاندار گیلان و مدیران دستگاه‌های اجرایی از پروژه ملی راه آهن رشت به مجتمع بندری کاسپین منطقه آزاد انزلی بازدید به عمل آورد و طی آن از تلاش برای تکمیل راه آهن و اتصال دریای کاسپین به خلیج فارس در بهار ۱۴۰۰ خبر داد.

طی این بازدید، نوبخت با اشاره به اهمیت اجرای این طرح ملی بیان کرد: در حال حاضر این پروژه در دو قطعه ۶ و ۷ در حال تکمیل است پروژه قطعه ۶ تقریباً به مرحله نهایی رسیده که حتی بخشی از آن ریل‌گذاری شده است.

وی در ادامه افزود: در قسمت ۷ که منتهی به بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی می‌شود، یک پل به طول ۲۶۰ متر طراحی که عملیات ساخت آن آغاز شده و این پل باید از روی بزرگراه رشت انزلی عبور کند و با توجه به اهمیت این پروژه گروه‌های فنی و اجرایی با سرعت در حال تکمیل و اجرای این پل هستند.

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به زمان بهره برداری و تکمیل راه آهن سراسری رشت به بندرکاسپین اشاره کرد: در تلاشیم با یاری پروردگار در بهار سال آینده و قبل از اتمام دوره خدمت دولت دوازدهم این افتخار نصیبمان شود که بتوانیم قطعه قزوین-رشت را به بندر کاسپین وصل کنیم و با تکمیل این مسیر در واقع بتوانیم خلیج فارس را به دریای کاسپین در بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی متصل کنیم.

نوبخت با تقدیر از سازمان منطقه آزاد انزلی جهت تامین مالی بخشی از این پروژه بزرگ خاطرنشان کرد: اتصال راه آهن سراسری به این بندر مهم موجب افزایش سهم کشورمان در حوزه ترانزیت بار‌های فراوانی که از کشورهای شمالی ایران به سمت خلیج فارس باید انتقال داده بشه خواهد شد.

منبع: تین نیوز
پرطرفدارترین عناوین