تاریخ: ۰۲ اسفند ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۸:۲۸
کد خبر: ۱۶۲۵۳۳
می متالز - رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس از واردات دو برابری مواد معدنی پتروشیمی نسبت به صادرات آن انتقاد کرد و گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید در خصوص صدور مجوز اکتشافات معدنی شفاف‌سازی کند.
وزارت صنعت در بحث صدور مجوز اکتشافات معدنی شفاف‌سازی کند

به گزارش می متالز، محمدصالح جوکار در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان یزد که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، با بیان این‌که واحدهای فولادی استان یزد کمبود خوراک دارند، اظهار کرد: وزارت صمت باید با تدوین برنامه‌های منسجم و کارشناسی نسبت به رفع این چالش اقدام کند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های معدنی و فولادی استان یزد، افزود: چرخه فولادی باید متناسب با نیاز یزد در این استان ایجاد و تکمیل شود.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی در ادامه توجه بیش از پیش به بحث مسوولیت اجتماعی معادن، گفت: معادن باید بیش از پیش مسوولیت‌های اجتماعی خود را در بحث تأمین اعتبار لازم برای انتقال آب به استان یزد را انجام دهند.

جوکار واردات دو برابری مواد معدنی پتروشیمی نسبت به صادرات را از دیگر چالش‌های اقتصادی استان یزد دانست و بیان کرد: با توجه به ظرفیت‌های موجود در کشور نباید میزان واردات مواد معدنی پتروشیمی نسبت به صادرات آن افزایش داشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تقویت نساجی را از جمله مهمترین دغدغه‌های استان یزد دانست و بیان کرد: راه‌اندازی شهرک پوشاک در استان یزد نقش مهمی احیای جدی صنعت نساجی استان یزد ایفا می کند.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس توجه به صنایع های‌تک به منظور ایجاد اشتغال پایدار برای فارغ التحصیلان دانشگاهی را از دیگر الزامات اجرایی توسعه اقتصادی استان یزد عنوان کرد و گفت: عمده بیکاران استان یزد فارغ التحصیل دانشگاهی هستند که باید برای آنها برنامه‌ریزی جدی انجام شود.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی افزایش اختیارات استانی را لازمه ارائه خدمات بیشتر و بهتر ادارات کل استانی صنعت، معدن و تجارت دانست و بیان کرد: برنامه توسعه اقتصادی استان ها باید متناسب با ظرفیت آنها تدوین و برنامه ریزی شود.

جوکار با بیان این‌که وزارت صمت باید در بحث اکتشافات شفاف سازی کند، تأکید کرد: نباید اطلاعات مربوط به اکتشافات در اختیار یک سری افراد خاص قرار بگیرد.