تاریخ: ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۴:۱۹
کد خبر: ۲۰۰۰۰۶
در جلسه سیاست گذاری تامین مالی طرح‌های توسعه مطرح شد:
‌می‌متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو از برنامه اعلام فراخوان جذب سرمایه گذار برای محدوده‌های جدید معدنی و همچنین معدن سنگ آهن A۲۱ در استان یزد خبر داد و گفت: اکثر محدوده‌هایی که به فراخوان خواهد رفت، دارای ذخایر سنگ آهن، مس و طلا است.

جعفری: برنامه اعلام فراخوان جذب سرمایه گذار برای معدن A۲۱ یزد و محدوده‌های جدید/ پیشنهاد تشکیل شرکت سهامی عام پروژه

به گزارش می‌متالز، وجیه الله جعفری که در جلسه سیاست گذاری برای تامین مالی طرح‌های توسعه (شرکت سهامی عام پروژه) با حضور نمایندگان شرکت‌های بزرگ معدنی سخن می‌گفت، افزود: محدوده‌های جدیدی که در مرحله اخذ پروانه اکتشاف است، طی فراخوان جذب سرمایه گذار به زودی اعلام خواهد شد.
وی گفت: محدوده‌های جدید در قالب بسته‌های مختلف و با تایید مقام عالی وزارت و معاونت معدنی وزارتخانه، تا پایان سال برای مزایده اطلاع رسانی می‌شود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: عمده این محدوده ها، فلزی است که شامل پروانه اکتشاف، گواهی کشف و معادن می‌شود.

تامین مالی در قالب شرکت سهامی عام پروژه

جعفری خطاب به شرکت‌های معدن و صنایع معدنی گفت: شرکت ها، پروژه‌های توسعه‌ای که قابلیت تامین مالی از طریق شرکت سهامی عام پروژه دارند را تا پایان هفته جاری به ایمیدرو معرفی کنند.
وی افزود: این پروژه‌ها در معاونت و مدیریت‌های ایمیدرو بررسی و زمینه تامین مالی در قالب شرکت عام پروژه فراهم خواهد شد.

زیرساخت و پیشنهاد تشکیل شرکت سهامی عام پروژه "آب"

جعفری با اشاره به سیاست‌های توسعه‌ای ایمیدرو در بخش زیرساخت، گفت: توسعه زیرساخت‌ها از طریق سهامی عام پروژه به ویژه در حوزه احداث ریل و تامین آب و برق در دستور کار است.
وی پیشنهاد داد: با تشکیل شرکت سهامی عام پروژه "آب" می‌توان نیاز صنایع معدنی به آب در نقاط مختلف کشور را تامین کرد. علاوه بر پروژه انتقال آب خلیج فارس، این رویکرد برای سایر سواحل کشور نیز قابلیت اجرا دارد.

ایفای نقش مسوولیت‌های اجتماعی

رئیس هیات عامل ایمیدرو ایفای نقش مسوولیت‌های اجتماعی توسط شرکت‌ها در نقاط معدنی را مهم خواند و گفت: بحث مسوولیت‌های اجتماعی مورد تاکید وزیر صنعت، معدن و تجارت است و باید به عنوان پیوست فعالیت شرکت‌ها در محل مناطق معدنی و کارخانه مورد توجه باشد.
جعفری اعلام کرد: سیاست‌های فوق می‌تواند در توسعه و پشتیبانی از تامین مواد اولیه که قطعا در افزایش میزان سرمایه گذاری اثرگذار است، بیش از پیش شرایط را برای تحقق اهداف معدن و صنایع معدنی مهیا خواهد کرد.
در این جلسه ویدئو کنفرانسی، امیر خرمی شاد معاون برنامه ریزی و توانمندسازی ایمیدرو، محمد آقاجانلو معاون طرح‌های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو، امیر صباغ مدیر دفتر اقتصادی و سرمایه گذاری ایمیدرو و همچنین نمایندگان شرکت‌های مبارکه، ملی مس، توسعه معادن و فلزات، گل گهر، چادرملو و فولاد خوزستان حضور داشتند.

منبع: ایمیدرو