تاریخ: ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ ، ساعت ۲۳:۲۱
کد خبر: ۲۰۲۱۳۶
مدیر طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی خبر داد؛
‌می‌متالز - مدیر طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی از راه اندازی پنج طرح باقی مانده از سبد طرح‌های جهش دوم صنعت پتروشیمی در بهار ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: توسعه زنجیره ارزش به عنوان یک راهبرد، مورد توجه ویژه‌ای قرار دارد و به دنبال آن هستیم که زنجیره را در ابعاد مختلف توسعه دهیم تا افزون بر جلوگیری از خام‌فروشی، تنوع سبد محصولات پتروشیمی و ارزش‌افزوده بالاتری ایجاد شود.

به گزارش می‌متالز، امیر وکیل زاده مدیر طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی اظهار کرد: در سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا، روند عملیات اجرایی و بهره برداری برخی از طرح‌ها با موانع و مشکلاتی مواجه شده بود، اما با تلاش‌های صورت گرفته ساخت هیچ طرحی از سبد طرح‌های جهش دوم متوقف نشده است.

وی با بیان این که در بهار سال آینده پنج طرح باقی مانده از سبد جهش دوم پتروشیمی به بهره برداری کامل می‌رسند، افزود: با توجه به برنامه ریزی ها، طرح‌های پتروشیمی سبلان، فاز۱ مسجد سلیمان، پارسیان سپهر، فاز ۱ آرتا انرژی و نیز فاز نخست طرح پتروکیمیای ابن سینا در بهار سال ۱۴۰۰ به بهره برداری کامل خواهند رسید.

مدیر طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان این که توسعه زنجیره ارزش به عنوان یک راهبرد مورد توجه ویژه‌ای قرار دارد، گفت: به دنبال آن هستیم که زنجیره را در ابعاد مختلف توسعه دهیم تا افزون بر جلوگیری از خام‌فروشی، تنوع سبد محصولات پتروشیمی و ارزش‌افزوده بالاتری ایجاد شود.

در راستای تحقق جهش دوم صنعت پتروشیمی تاکنون۱۲ طرح وارد مدار تولید شده اند و پتروشیمی کاوه، طرح توسعه پتروشیمی تخت جمشید، فاز نخست پتروشیمی بوشهر، طرح تولید کاتالیست لرستان، طرح توسعه پتروشیمی ارومیه و نیز طرح‌های میاندوآب، کیمیای پارس خاورمیانه، پالایش گاز بید بلند ۲، فاز دوم پتروشیمی ایلام، پتروشیمی‌های لردگان، هگمتانه و پتروپالایش کنگان به جمع پتروشیمی‌های کشور پیوسته اند.

منبع: بورس کالای ایران