تاریخ: ۰۸ فروردين ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۱:۴۰
کد خبر: ۲۰۳۰۹۰
‌می‌متالز - حذف روش‌های قدیمی، راه ورود به عصرطلایی اکتشافات است. به گفته یک مقام شرکت بی اچ پی بیلیتون، اکتشاف در عمق سولوحه کار معدنکاری قرار گرفته است.

به گزارش می‌متالز به نقل از وب سایت Australianmining، بخش معدن به لطف توانایی فناوری در نمایش سیستم‌های تحت پوشش به سوی عصر طلایی در حال حرکت است. لورا تیلر Laura Tyler کارشناس ارشد فنی بی اچ پی بیلیتون BHP Billiton عنوان کرد: شرکت‌های معدنی برای رسیدن به عصر طلایی اکتشاف باید روش‌های قدیمی را کنار بگذارند.

وی با اشاره به تجربه اکتشاف فلزات در سد بلوط واقع در جنوب استرالیا گفت: شرکت‌ها باید تکنولوژی را به گونه‌ای مورد استفاده قرار دهند که عمق ۴۰۰ متری زمین را همچون سطح زمین شفاف و روشن سازند.

تیلر که در کنفرانس انجمن توسعه دهندگان و آینده پژوهان ۲۰۲۱ در تورنتو کانادا سخن می‌گفت، تصریح کرد: شرکت بی اچ پی تنها در ۴ سال توانست به سیستم معدنی با پوشش بیش از ۸۰۰ متر در عمق زمین با توانایی جداسازی شامل ۵۸ متر در ۲.۴۹ درصد مس و ۱.۲ گرم طلا در هر تن در مناطق وسیعی دست یابد.

وی در ادامه گفت: در بیش از ۲ قرن ما به دنبال کشف کانسار‌ها بودیم. اما این‌ها کوچکترین مقیاس‌ها هستند بنابراین به وسیله سیستم‌های معدنی سخت‌ترین ذخایر را در حد توان آن‌ها می‌توان کشف کرد.

تیلر اعلام کرد: این شرکت در نظر دارد با هدف ورود به عصر طلایی اکتشاف، مرکز اکتشاف معدنی خود را در تورنتو تاسیس کند. همچنین در اوت ۲۰۲۰ میلادی توافق نامه‌ای را با شرکت اکتشافی میدلند Midland به منظور تامین مالی اکتشاف نیکل در شمال کبک کانادا به مدت حداقل ۲ سال امضا کرده است.

رشد تقاضای ۴ برابری نیکل

کارشناس ارشد بی اچ پی خاطر نشان کرد: کاربرد نیکل در تکنولوژی تولید باتری نقشی بسیار اساسی در تلاش‌های جهانی برای کربن زدایی ایفا می‌کند؛ بنابراین به منظور تامین نیکل مورد نیاز فناوری باتری برای نسل بعد و نیز پیش بینی تقاضای خودرو‌های هیبریدی و برقی باید تولید نیکل ۴ برابر شود.

تیلر تاکید کرد: طی سه دهه آینده با ادامه توسعه فناوری‌های تجدیدپذیر و تقویت زیرساخت ها، تقاضا برای مس نیز دو برابر خواهد شد. از سوی دیگر، این شرکت در حال اجرای پروژه معدن پتاس جانسن در کانادا با مجوز‌های اکتشاف و اجاره معدن بیش از ۹ هزار و ۶۰۰ کیلومتر مربع است.

منبع: ایمیدرو