تاریخ: ۰۴ فروردين ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۵۹
کد خبر: ۲۰۳۱۳۴
انجمن جهانی میلگرد پیش‌بینی کرد
‌می‌متالز - انجمن بین‌المللی تولیدکنندگان و صادرکنندگان میلگرد (Irepas) در گزارشی درباره چشم‌انداز بازار جهانی فولاد اعلام کرد که پایان فصل‌های تعطیلات در کشور‌های مختلف، پایان زمستان، پیشرفت برنامه‌های واکسیناسیون Covid-۱۹ و بازگشت زندگی به حالت طبیعی، همگی نشانه مثبتی برای رشد قیمت‌های جهانی فولاد در سه‌ماهه دوم ۲۰۲۱ محسوب می‌شوند.

به گزارش می‌متالز، Irepas در گزارش چشم‌انداز سه‌ماهه آوریل تا مه ۲۰۲۱ وضعیت فعلی بازار فولاد جهان را به طور کلی بسیار خوب توصیف کرده است. این انجمن در گزارش خود اعلام کرده است که بازار‌های محصولات فولادی بلند در سه‌ماهه بعدی با افزایش سفارش‌ها مواجه خواهد شد.

طبق این گزارش، با افزایش هم‌زمان تولید در بسیاری از نقاط جهان، کالاها، مواد اولیه و فولاد همچنان با تقاضای زیادی مواجه خواهند بود. همچنین علی‌رغم ادامه شیوع کرونا، تقاضای کافی برای محصولات فولادی بلند در سراسر جهان وجود دارد. البته اکنون این سوال اساسی وجود دارد که رشد تقاضا تا کجا ادامه دارد و آیا می‌توان در سطح جهانی به‌موقع عرضه را همپای تقاضا تنظیم کرد یا خیر؟

انجمن بین‌المللی تولیدکنندگان و صادرکنندگان میلگرد تاکید کرده است که چشم‌انداز سه‌ماهه دوم ۲۰۲۱ محصولات فولادی بلند در مقایسه با سه‌ماهه اول بسیار بهتر خواهد بود؛ به‌ویژه آن که در ژانویه ۲۰۲۱ تولید جهانی فولاد خام با افزایش ۴٫۸ درصدی نسبت به ماه مشابه سال گذشته به ۱۶۲٫۹ میلیون تن رسیده که حاکی از سومین افزایش ماهانه متوالی است.

البته باید توجه داشت ازنظر قیمت‌گذاری، مواد اولیه فولادسازی با روند‌های قوی قیمت معامله می‌شود و هم‌اکنون حاشیه سود محصولات فولادی بلند در سراسر دنیا در سطح پایین تاریخی قرار دارد.

منبع: ماین نیوز