تاریخ: ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۰:۴۱
کد خبر: ۲۰۳۹۵۰
‌می‌متالز - مجمع عمومی عادی سالیانه گروه سرمایه گذاری صنایع و معادن فلات ایرانیان با حضور سهامداران، به ریاست آقای مرعشی، به صورت حضوری و آنلاین برگزار گردید. نبض بورس از این مجمع گزارش می‌دهد.

به گزارش می‌متالز، مجمع عمومی عادی سالیانه گروه سرمایه گذاری صنایع و معادن فلات ایرانیان با حضور سهامداران، به ریاست آقای مرعشی، به صورت حضوری و آنلاین برگزار گردید، گزارش فعالیت شرکت توسط آقای برومند مدیرعامل شرکت در خصوص سال مالی منتهی به ۳۰ آذر ۱۳۹۹ به صورت زیر ارائه شد:

تحلیل عملکرد شرکت:

سود خالص شرکت اصلی و تلفیقی در سال ۱۳۹۹ به ترتیب مبلغ ۹۳.۰۹۰ و ۱۱۲.۲۶۰ میلیون ریال نسبت به سال گذشته افزایش داشته که به ترتیب به رقم ۱۰۹.۴۹۰ و ۱۰۹.۶۹۴ میلیون ریال بالغ گردیده است. سود تحصیل شده عمدتا ناشی از سود فروش سهام و همچنین سود مصوب مجامع شرکت‌ها می‌باشد.

در مجمع عمومی عادی فلات چه گذشت؟ چقدر سود تقسیم شد؟


EPS شرکت اصلی و تلفیقی نسبت به سال گذشته به ترتیب ۲۳۹ و ۲۸۶ ریال افزایش داشته که به ترتیب به رقم ۲۸۱ و ۲۶۷ ریال بالغ گردیده است.

در مجمع عمومی عادی فلات چه گذشت؟ چقدر سود تقسیم شد؟


هزینه‌های شرکت اصلی و تلفیقی در سال ۱۳۹۹ نسبت به سال قبل به ترتیب ۲۹ و ۱۶ درصد افزایش داشته است.

در مجمع عمومی عادی فلات چه گذشت؟ چقدر سود تقسیم شد؟


روند درآمد‌های شرکت اصلی و تلفیقی در سال ۱۳۹۹ نسبت به سال گذشته به ترتیب مبلغ ۹۶.۶۳۰ و ۱۲۱.۰۸۸ میلیون ریال افزایش داشته که به ترتیب به مبلغ ۱۲۵.۳۸۳ و ۱۵۱.۹۸۱ میلیون ریال رسیده است.


اطلاعات مربوط به سرمایه گذاری ها:

در مجمع عمومی عادی فلات چه گذشت؟ چقدر سود تقسیم شد؟


آخرین وضعیت شرکت کک طبس:پروژه اصلی شرکت کک طبس تولید ۴۵۰.۰۰۰ تن کک متالورژی در فاز اول است. خط تولید شامل ۶ بلوک است که در فاز دوم به ۸ بلوک قابل افزایش است و پس از آن قابلیت افزایش به ۱۶ بلوک را دارد (ظرفیت تولید ۱.۲۰۰.۰۰۰ تن کک) در حال حاضر کارخانه کک سازی با ۲ بلوک در مدار تولید قرار دارد. پیش بینی شرکت استفاده از ۷۵ درصد ظرفیت تولید تا پایان سال ۱۴۰۰ می‌باشد. از طرفی در رعایت ماده ۲۰ قانون رفع موانع تولید بانک توسعه صادرات با تبدیل تسهیلات ارزی به ریالی موافقت نمود و قرارداد مربوطه در جریان مبادله است. مبلغ وام ۳۴ میلیون یورو بوده است.

آخرین وضعیت شرکت صنعتی و معدنی کانسرام:


بر اساس تکالیف مقرر در مجمع عمومی عادی سالانه ۱۳۹۸ مبنی بر تعیین تکلیف بدهی‌های معوق و تسهیلات بانکی پس از تدوین طرح توجیهی راه اندازی مجدد شرکت در دستور کار هیات مدیره قرار گرفت و متناسب با طرح توجیهی منابع مالی لازم جهت راه اندازی و بهره برداری پیش بینی و مقرر شد طبق برنامه زمانبندی تولید آزمایشی در مرداد ماه سال جاری آغاز شود در این راستا فلات ایرانیان نیز منابع مالی لازم را متناسب با قدر السهم خود بر اساس بودجه پیشنهادی تامین و پرداخت نمود. همچنین به منظور برخورداری از مزایای قانون رفع موانع تولید درخواست تقسیط و تبدیل بدهی ارزی به ریالی انجام شد و بانک با درخواست شرکت موافقت نمود.

آخرین وضعیت شرکت سیمان طبس گلشن:

در جهت راه اندازی مجدد کارخانه طی سال جاری نسبت به مذاکره با سرمایه گذاران مختلف اقدام شد. در حال حاضر نسبت به تبادل قرارداد حق العمل کاری (سایش کلینکر) با ظرفیت حداقل ۱۵۰۰۰ تن و حداکثر ۲۵۰۰۰ تن تحویل درب کارخانه اقدام شده است و با اجرای قرارداد مذکور فعالیت تولیدی کارخانه مجددا شروع می‌شود.

برنامه‌های آینده شرکت:

 • افزایش سرمایه شرکت.
 • رسیدن به ظرفیت مورد انتظار کارخانه کک سازی و همچنین تامین زغال بصورت مستمر و پایدار.
 • قرار گرفتن شرکت‌های سیمان و کانسرام در مدار تولید و ایجاد ارزش افزوده مناسب.
 • احیای مجدد شرکت مهندسین مشاور پارت رایان ورنا.
 • حضور در سرمایه گذاری‌های پر بازده و اصلاح ترکیب پرتفوی سرمایه گذاری ها.
 • برنامه ریزی مناسب در شرکت‌های گروه جهت شناسایی بازار هدف.

  در ادامه گزارش حسابرس و بازرس قانونی توسط نماینده موسسه حسابرسی سیاق نوین جهان قرائت گردید و مواردی که دارای ابهام بود از جانب هیأت رئیسه مجمع تشریح گردید:
  بند ۴ مربوط به عدم رعایت استاندارد حسابداری به لحاظ فقدان اطلاعات کافی دو شرکت زیر مجموعه کک طبس و صنایع تجهیزات ریلی راهور کویر بوده که در این خصوص عنوان شد: سال مالی شرکت کک طبس ۲۹ اسفند می‌باشد و سال مالی شرکت فلات ۳۰ آذر، لذا این عدم تطابق موجب عدم دسترسی به اطلاعات این شرکت می‌باشد. در رابطه با شرکت تجهیزات ریلی راهور نیز این شرکت نزدیک به ۴ سال می‌باشد که غیر فعال بوده و صورت مالی ندارد.
  بند ۵ مربوط به تبدیل تسهیلات ارزی به تسهیلات ریالی شرکت صنعتی و معدنی کانسرام بوده که در این خصوص عنوان شد: تسهیلات ۳ میلیون یورو بوده و بر اساس قانون رفع موانع تولید شرکت اقدام و تسهیلات ارزی را به ریالی تبدیل کرده است. با توجه به نرخ تعیین شده بدهی ارزی به ۱۴ میلیار تومان تبدیل شد. مبنی گردیده تسهیلات طی ۸ قسط، هر قسط با دوره تنفس شش ماهه و مبلغ ۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان پرداخت گردد.

 

سوالات مطرح شده در مجمع:برای تولید یک تن کک به چه میزان کنسانتره نیاز است؟


به ازای هر هزار تن کنسانتره ۷۵۰ تن کک به دست می‌آید (ظریب تبدیل ۷۵ درصد).

میزان تولید کک در کشور چقدر می‌باشد؟

ظرفیت اسمی کشور سالانه ۳.۲۰۰ میلیون تن و میزان مصرف ۴.۰۰۰ میلیون تن می‌باشد.

در انتها در مجموع به ازای هر سهم ۵۰ ریال سود تقسیم گردید، موسسه حسابرسی سیاق نوین جهان به عنوان بازرس قانونی و حسابرس شرکت و موسسه حسابرسی آرمان آروین پارس به عنوان بازرس علی البدل انتخاب گردید.

منبع: نبض بورس

مطالب مرتبط