تاریخ: ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۲۳
کد خبر: ۲۰۴۲۱۸
می متالز - معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: برای یکسان‌سازی حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۰ اعتبار کافی در نظر گرفته شده و نه تنها مشکلی در این رابطه برای بازنشستگان لشکری و کشوری وجود ندارد بلکه برای تامین‌اجتماعی هم این کار انجام شده است.

به گزارش می‌متالز، محمدباقر نوبخت شامگاه دوشنبه در پایان سفر به سیستان و بلوچستان اظهار کرد: گرچه متناسب‌سازی حقوق عده‌ای از بازنشستگان در مردادماه ۹۹ به‌صورت افزایش حقوق انجام شد، اما احکام این متناسب‌سازی را توانستیم مجددا یکبار در اواخر اسفند و اکنون هم برای سال ۱۴۰۰ برای همه آنان اصلاح کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه خوشبختانه درخصوص یکسان‌سازی حقوق بازنشستگان اقدامی را از سال ۹۸ آغاز کرده و با افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری حقوق کارمندان دولت ۵۰ درصد اضافه شد تصریح کرد: از مهر سال ۹۹ حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری بر طبق فرمول ۹۰درصد به سرانجام رسید یعنی اینکه هر بازنشسته باید حداقل ۹۰ درصد حقوق شاغل هم طبقه و همتراز خود را دریافت کند. معاون رئیس‌جمهوری تاکید کرد: خوشبختانه بیش از ۹۰ هزار میلیارد تومان هم در بودجه سال ۱۴۰۰ برای بازنشستگان مشمول تامین‌اجتماعی گذاشته شده که جزو برنامه‌هایی است که در این سال با قوت دنبال می‌شود. نوبخت گفت: بیش‌از ۶ هزار میلیارد تومان طرح و پروژه در بودجه امسال سیستان و بلوچستان پیش‌بینی شده و تا پایان محدوده زمانی دولت دوازدهم اعتبارات مورد نیاز این استان ۱۰۰درصد پرداخت خواهد شد. دولت یازدهم و دوازدهم در سال‌های گذشته برای توسعه استان مصوباتی داشت که این مصوبات بعضا در سفر‌های دولت، شخص رئیس‌جمهوری و سایر اعضای کابینه شکل گرفت و در قالب ۸۶ پروژه تعریف شد که برای انجام این پروژه‌ها بیش از ۸ هزار و ۵۰ میلیارد تومان پرداخت که البته بیش از رقم تعهد شده بود. وی افزود: با همه این‌ها اتمام طرح‌ها و پروژه‌هایی که تا قبل از پایان دوره خدمت دولت دوازدهم در سیستان و بلوچستان انجام می‌شود حدود ۴۶ طرح و پروژه است که بیش از ۵۷۰ میلیارد تومان منابع لازم دارد که ما برای آن هم اعتبارات تخصیص دادیم. معاون رئیس‌جمهوری با اشاره به اهداف سفرش به سیستان و بلوچستان گفت: هدف از سفر این بود که ببینیم آیا این طرح‌ها و پروژه‌های بزرگ ما حسب برنامه‌ریزی با دقت تمام می‌شوند. او تصریح کرد: یکی از این طرح‌ها و پروژه‌ها راه آهن چابهار به زاهدان است و خطی که از زاهدان به خاش می‌رسد ظرف یک یا ۲ ماه آینده مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد و بقیه نیز ظرف ماه‌های آینده به اتمام می‌رسد.

منبع: دنیای اقتصاد