تاریخ: ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۸:۱۵
کد خبر: ۲۰۷۹۰۰
‌می‌متالز - هر کتاب جهانی است که در دستان شما قرار گرفته و یک کتاب فروشی را می‌توان جهانی از جهان‌های مختلف دانست. کتاب فروشی‌ها از قدیمی‌ترین ساختمان‌های جهان هستند که زیبایی بسیاری دارند.

به گزارش می‌متالز به نقل از پایگاه آموزشی طلا، هر کتاب جهانی است که در دستان شما قرار گرفته و یک کتاب فروشی را می‌توان جهانی از جهان‌های مختلف دانست. کتاب فروشی‌ها از قدیمی‌ترین ساختمان‌های جهان هستند که زیبایی بسیاری دارند.


شاید با خود فکر کنید که کتاب فروشی‌ها به زیبایی کلیسا‌ها و دیگر ساختمان‌های مشهور با معماری عجیب نیستند، اما زیبایی فراوانی را درون خود جا داده اند که می‌تواند هرکسی را درون خود غرق کند.

در ادامه ۱۰ مورد از زیبا‌ترین کتاب فروشی‌های جهان را به شما معرفی خواهیم کرد.

۱- Cărturești Carusel

این کتاب فروشی در سال ۱۹۰۳ ساخته شده و بعد‌ها توسط شورشیان تخریب شد. در سال ۲۰۰۷ نوه صاحب اصلی کتاب فروشی برای بار دیگر این مغازه را بنا کرده است و دارای پله‌های مارپیچی، بالکن‌های منحنی، نور طبیعی و یک چای خانه در طبقه آخر است.

زیباترین کتاب فروشی‌های جهان

۲- آخرین کتاب فروشی

این کتاب فروشی واقع شده در لس آنجلس آمریکا یکی از بزرگترین کتاب فروشی‌ها است که می‌تواند شما را غرق در کتاب‌های مختلف کند.

زیباترین کتاب فروشی‌های جهان

۳- El Ateneo Grand Splendid

این کتاب فروشی واقع در آرژانتین زمانی خانه هنرمندان و تئاتر بوده و هم اکنون نیز به کتاب فروشی تبدیل شده است که زیبایی خاصی را درون خود جا داده است.

زیباترین کتاب فروشی‌های جهان
۴- Livraria Lello

این کتاب فروشی واقع در کشور پرتقال بدون شک شما را به یاد کلیسا‌ها می‌اندازد. معماری این کتاب فروشی به سبک نئوگوتیک بوده و صحنه‌هایی از فیلم هری پاتر نیز در آن فیلم برداری شده است.

زیباترین کتاب فروشی‌های جهان

۵- Boekhandel Dominicanen

این کتاب فروشی واقع در هلند در واقع یک کلیسا به سبک گوتیک می‌باشد که از آن در جنگ با بناپارت استفاده شد. این کلیسا هم اکنون به یک کتاب فروشی زیبا تبدیل شده است.

زیباترین کتاب فروشی‌های جهان

۶- Libreria Acqua Alta

این کتاب فروشی واقع در ونیز ایتالیا بر روی آب قرار گرفته است. در این کتاب فروشی فضا‌های ضد آب قرار دارد تا کتاب‌ها را از خراب شدن مصون بدارد.

زیباترین کتاب فروشی‌های جهان

۷- انبار کتاب بالدوین

این انبار کتاب پر است از کتاب ها، نقشه و وسایل نادری که در جای جای آن قرار دارند و هر بازدید کننده‌ای را به یاد تاریخ ایالات متحده می‌اندازد.

زیباترین کتاب فروشی‌های جهان
۸- Zhongshuge

این کتاب فروشی واقع شده در چین به شکل یک هزار تو و با سبک آشر ساخته شده است که همه دوست داران کتاب را به خود جذب می‌کند.

زیباترین کتاب فروشی‌های جهان
۹- کتاب و پخت غذا

یک کتاب فروشی واقع شده در بروکسل پایتخت اتریش است که یک فضای باز برای خوردن غذا و همچنین بخش مجزایی برای کتاب‌های آشپزی دارد.

زیباترین کتاب فروشی‌های جهان
۱۰- Daunt Books

این کتاب فروشی در شهر لندن پایتخت انگلستان واقع شده است که اولین ارسال و سفارش کتاب را نیز انجام داد. بنای این ساختمان از چوب‌های بلوط ساخته شده و زیبایی خاصی به آن داده است.

زیباترین کتاب فروشی‌های جهان

 

منبع: باشگاه در و پنجره و نما