تاریخ: ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۱۱
کد خبر: ۲۰۸۱۵۲
نگاهی به عملکرد صندوق سهامی قابل معامله آتیه درخشان مس
‌می‌متالز - صندوق سرمایه گذاری سهامی قابل معامله آتیه درخشان مس در پایان روز سه شنبه ۷ اردیبهشت ماه به ارزش ۲ هزار و ۹۹۶ میلیارد ریال رسیده است.

به گزارش می‌متالز، صندوق سرمایه گذاری سهامی قابل معامله آتیه درخشان مس در پایان روز سه شنبه ۷ اردیبهشت ماه به ارزش ۲ هزار و ۹۹۶ میلیارد ریال رسیده است.

در جدول زیر بازدهی‌های محقق شده این صندوق ارائه شده است. بازدهی هفتگی این صندوق به ۰.۵ درصد مثبت رسیده است و یکی از عملکرد‌های خوب صندوق‌های سهامی را در هفته قبل داشته است. همچنین، بازدهی یک ساله این صندوق به ۵۲.۸ درصد رسیده که بهتر از بازدهی میانگین صندوق‌های سهامی است که در حدود ۴۳ درصد است.

بازدهی کمتر از ۵۳ درصدی در یک سال گذشته

بازدهی کمتر از ۵۳ درصدی در یک سال گذشته

ترکیب دارایی‌های صندوق بر اساس آخرین اطلاعات مندرج در وب سایت این صندوق شامل ۹۵.۸ درصد سهام و حق تقدم شرکت ها، ۱.۳ درصد سپرده‌های بانکی و ۲.۹ درصد نیز سایر دارایی‌ها است.

در جدول زیر صنایع اصلی تحت سرمایه گذاری این صندوق ارائه شده است. در حدود ۵۸ درصد از منابع مالی صندوق صرف سرمایه گذاری در شرکت‌های ۵ صنعت زیر شده است. این به این معنی است که تمرکز سرمایه گذاری مدیران این صندوق در صنایع مختلف صورت گرفته است و تقریبا هیچ صنعتی را نمی‌توان با سهم بسیار بالا در سرمایه گذاری‌های صندوق مس مشاهده نمود.

بازدهی کمتر از ۵۳ درصدی در یک سال گذشته

در جدول زیر سهام اصلی سرمایه گذاری شده توسط این صندوق ارائه شده است. لازم به ذکر است که اطلاعات جدول زیر از صورت وضعیت پرتفوی پایان فروردین ماه ۱۴۰۰ صندوق ارائه شده است و ممکن است در این مدت شاهد برخی تغییرات در ترکیب دارایی‌های صندوق بوده باشیم.

بازدهی کمتر از ۵۳ درصدی در یک سال گذشته

منبع: بورس نیوز