تاریخ: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۵۵
کد خبر: ۲۰۸۳۸۴
می متالز - دادستان عمومی و انقلاب دامغان گفت: پرونده قضایی در خصوص حادثه معدن طزره دامغان تشکیل شد و تحقیقات قضایی در حال انجام است.

به گزارش می‌متالز، محمدتقی گلی شامگاه یکشنبه بیان کرد: حادثه معدن طزره روز گذشته به وقوع پیوست که متاسفانه سبب گرفتار شدن ۲ نفر از معدنکاران شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر اقدام‌های لازم جهت دسترسی به ۲ معدنکار گرفتار در حال انجام است، اما متاسفانه تاکنون به نتیجه نرسیده است.

گلی اظهار داشت: پس از رسیدن تیم‌های امدادی به نتیجه مطلوب و پیداشدن کارگران محبوس، علت حادثه بررسی و پرونده قضایی تکمیل می‌شود.

وی تصریح کرد: بازرسان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کارشناسان مربوطه پس از رسیدن به نتیجه، قصور، عدم رعایت نکات ایمنی و یا طبیعی بودن حادثه را بررسی و اعلام می‌کنند و در راستای تکمیل پرونده اقدام‌های لازم انجام می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب دامغان گفت: تیم‌های امدادی و تخصصی با تمام تلاش خود در حال فعالیت هستند و اقدام‌های یکماهه را طی ۲۴ ساعت انجام دادند که امیدواریم زودتر به نتیجه مطلوب برسیم.

این حادثه شب گذشته در تونل شماره ۴۲ معدن بزرگ زغال سنگ طزره دامغان، هنگام استخراج و به دلیل ریزش ناگهانی سقف کارگاه رخ داد که ۲ کارگر پیمانکاری شرکت البرز شرقی به نام‌های میلاد روشنائی و سید اصغر افضلی دچار حادثه و زیر آوار محبوس شدند و تیم‌های امدادی و تخصصی معدن اکنون در حال فعالیت برای دسترسی و نجات آنان هستند.

مجموعه معادن زغال سنگ البرز شرقی در منطقه طزره دامغان در مناطق سردسیر و کوهستانی جنوب رشته کوه‌های البرز و در فاصله ۵۰ کیلومتری شهرستان دامغان واقع شده است.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) سمنان