تاریخ: ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۶:۲۳
کد خبر: ۲۰۸۶۳۸
‌می‌متالز - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه گفت: اتصال کرمانشاه به شبکه ریلی و راه آهن کشور یک کار بسیار بزرگ و زیربنایی است که در توسعه این استان نقش مهمی دارد.

به گزارش می‌متالز، مهرداد سالاری افزود: در حوزه زیرساخت‌های استان کار‌های خوبی در دولت تدبیر و امید صورت گرفت بویژه اینکه قطار به کرمانشاه رسید.
وی ادامه داد: زیرساخت‌های اجرایی و زیرسازی احداث راه آهن تا اسلام آبادغرب ٨۰ درصد و تا قصرشیرین ۱۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه اظهار داشت: بر اساس برنامه تدوین شده، اتصال این راه‌آهن به خانقین عراق و شبکه ریلی این کشور سپس به سوریه در دستور کار است.
سالاری تاکید کرد: در خصوص دهکده لجستیک که پشتیبان پروژه بزرگ راه آهن کرمانشاه است، کار‌های اولیه انجام شده و امیدواریم با حمایت نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، بتوانیم آن را هم به ثمر برسانیم.
وی اضافه کرد: در بخش فرودگاه برای زیرساخت‌های آن از قبل از انقلاب تا چند سال گذشته اقدامی صورت نگرفته بود، اما اکنون باند دوم فرودگاه آماده است تا زیربار برود و باند اول هم اصلاح شود.
معاون استاندار کرمانشاه ادامه داد: اپرون فرودگاه کرمانشاه نیز از ۲ به ۸ افزایش پیدا کرده است.
سالاری افزود: در زیرساخت‌های راه، با مشارکت بخش خصوص و سرمایه گذاری ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومانی آزاد راه بیستون به حمیل در حال احداث است.
وی گفت: از دیگر پروژه‌های در دست اقدام، ادامه آزاد راه ساوه به کرمانشاه است که وزارت راه و شهرسازی به دنبال جذب سرمایه گذار است.
آزادراه ۱۴۱ کیلومتری بیستون - حمیل از شهر بیستون در شرق کرمانشاه آغاز و قرار است تا پایان سال ۱۴۰۱ به انتهای حوزه استحفاظی شهر حمیل در جنوب اسلام آبادغرب برسد.
از طرح‌های آزادراهی استان کرمانشاه، آزادراه «همدان به کرمانشاه» است که در صورت توافق نهایی از انتهای آزادراه ساوه به همدان آغاز می‌شود و تا شهر کرمانشاه ادامه می‌یابد.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) کرمانشاه