تاریخ: ۰۹ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۳۳
کد خبر: ۲۱۲۷۷۸
‌می‌متالز - عضو هیات‌مدیره بانک مسکن با اعلام اینکه تسهیلات ۲۰ هزار و ۶۱۰ واحد در بافت فرسوده به متقاضیان برای نوسازی واحد‌ها پرداخت شده است رقم این تسهیلات را یک هزار و ۴۲۲ میلیارد تومان، برشمرد.

به گزارش می‌متالز، محمدحسن علمداری عضو هیات‌مدیره بانک مسکن، تازه‌ترین وضعیت پرداخت تسهیلات در بافت فرسوده را توضیح داد. عضو هیات‌مدیره بانک مسکن با بیان این مطلب که ارایه تسهیلات در بافت فرسوده از سال ۹۸ بر اساس قرارداد عاملیت انجام شده است از پرداخت تسهیلات بافت فرسوده به ۴ هزار و ۲۴۲ پروژه که شامل ۲۰ هزار و ۶۱۰ واحد است، خبر داد.

علمداری افزود: مبلغ قرارداد منعقد شده با مالکان بافت‌های فرسوده یک‌هزار و ۴۲۲ میلیاردتومان است. وی توضیح داد: سال گذشته رقم پرداخت تسهیلات در بافت‌های فرسوده برای سازندگانی که فناوری نوین را رعایت می‌کردند ۲۵۰ میلیون تومان بود که هم‌اکنون این رقم به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

گفتنی است، بانک مسکن طبق سیاست‌های ابلاغی در تهران و کلان شهر‌ها تا ۵۰ میلیون تومان تسهیلات بافت فرسوده و در سایر شهر‌ها ۴۰ میلیون تومان را با سود ۹ درصد، پرداخت می‌کند و بقیه تسهیلات باید توسط متقاضیان با سود ۱۸ درصد، پرداخت شود.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)