تاریخ: ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۰:۳۱
کد خبر: ۲۱۳۰۳۹
در ابتدای هفته جاری؛
‌می‌متالز - میلگرد به عنوان یکی از محصولات نوردی در صنایع فولاد، طی هفته‌های گذشته تقریبا در ثبات قیمتی به سر می‌برد و تنها در بازار ترکیه با رشد قیمتی همراه بود، اما در ابتدای این هفته و مشاهده قیمت‌ها، می‌بینیم که بازار صادراتی ترکیه نیز با افت قیمت مواجه شده است.

به گزارش می‌متالز، قیمت میلگرد ابتدای هفته جاری (۲۸ می- ۷ خرداد) در بازار وارداتی حوزه خلیج فارس در قیمت ۶۵۲ دلار برهرتن که در ۲۱ می‌قیمتگذاری شده بود، ثابت ماند. در بازار وارداتی جنوب شرقی آسیا نیز با کاهش ۱۰ دلاری قیمت، بهای هرتن میلگرد از ۸۱۰ دلار به ۸۰۰ دلار برهرتن رسیده و در بازاز صادراتی ترکیه نیز کاهش ۳۰ دلاری قیمت رخ داده و مجددا قیمت میلگرد از ۷۹۰ دلار هفته گذشته (رشد ۳۰دلاری در ابتدای هفته پیش به ثبت رسیده بود) به ۷۶۰ دلار برهرتن رسیده است.

بر اساس اطلاعات موجود، نرخ میلگرد صادراتی روسیه نیز که طی ۳ هفته گذشته ثابت مانده بود، در ابتدای این هفته نیز این روند را ادامه داده و عدد ۶۶۰دلار بر هرتن برای میلگرد به ثبت رسیده است.

مفتول نیز به عنوان یکی دیگر از محصولات نوردی در صنایع فولاد، که طی هفته‌های گذشته روند به صعود قیمتی داشته، در ابتدای این هفته با کاهش قیمت مواجه شده و تنها در بازار صادراتی اوکراین قیمت این محصول تغییری نداشته و در عدد ۸۹۵ دلار ثابت مانده است. اما در بازار صادراتی چین قیمت مفتول از ۹۷۵دلار در هفته پیش به ۸۷۰ دلار رسید و با افت شدید قیمتی مواجه شد؛ همچنین در بازار صادراتی ترکیه نیز با کاهش ۵ دلاری قیمت مفتول از ۸۳۰ دلار برهرتن به ۸۲۵ دلار رسید.

به نظر می‌رسد روند کاهشی قیمت در هفته‌های پایانی ماه می، مسیری برای ایجاد ثبات در بازار محصولات فولادی از شمش تا محصولات نوردی مانند میلگرد و مفتول باشد.

منبع: پایگاه خبری تحلیلی ایراسین