تاریخ: ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۲۰
کد خبر: ۲۱۳۱۷۳
‌می‌متالز - ۵ ژوئن روز جهانی محیط زیست است که به همین مناسبت ۱۷ تا ۲۲ مردادماه در کشورمان به نام محیط زیست نام‌گذاری شده است.

به گزارش می‌متالز، طبیعت مادر مهربان تمامی ماست، سخاوتمندانه ما را در دامان خود پرورش می‌دهد و بدون چشم داشتی هرآنچه را که دارد در اختیار انسان میگذارد و "سَخَّرَ لکم ما فی السماوات و ما فی الارض‌".
اما مع الاسف انسان، این موجودی می‌تواند به جای پیشرفت و تعالی، با هم اضل باشد، جواب این مهربانی و نعمت گسترده را در طول سده‌های اخیر با کفران آن داده است و رابطه پایدار خود با طبیعت را دچار چالشی جدی کرده است. چالشی که در آن هر روز ابعاد جدیدی از میزان فاجعه‌ای که در انتظار بشیریت است، نمایان می‌شود. از گرم شدن کره زمین تا کمبود منابع آبی، از نابودی جنگل‌ها تا نابودی گونه‌های مختلف جانوری
از همین روست که نزدیک به نیم قرن است تلاش‌ها برای هشدار به وضعیت موجود با نام گذاری روز جهانی محیط زیست و تنوع زیستی جلوه‌ای دیگر گرفته است.
حفظ محیط زیست، حرکت به سمت صنعت سبز و ارتقای استاندارد‌های محیط زیستی در تولیدات، همواره یکی از دغدغه‌های مجموعه بزرگ فولاد مبارکه بوده و هست. در طول سالیان گذشته این دغدغه یکی از اصلی‌ترین گزاره‌های تصمیم گیری در شرکت فولاد مبارکه بوده، به گونه‌ای که تمامی تصمیمات و طرح‌ها لزوما می‌بایست با رعایت تمامی نکات مربوط به محیط زیست طراحی و اجرا شوند.
شاهد این مدعا نیز معرفی شرکت فولاد به عنوان صنعت سبز توسط سازمان محیط زیست در سال‌های گذشته است.
البته این موفقیت‌ها و اقدامات برای ما نقطه غایی و مطلوب نیست و تلاش برای بیشتر کردن انطباق فعالیت‌های شرکت با محیط زیست همواره ادامه خواهد داشت.
به امید روزی که دولت‌ها، شرکت‌ها و تک تک انسان‌ها با درک این موضوع که حیات خویش وابسته به احترام به طبیعت است، تغییر رویکرد جدی در مسیر حرکت خویش داده و برای طبیعت آنطور که لایق آن است احترام قائل شوند.