تاریخ: ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۷:۰۷
کد خبر: ۲۱۳۲۹۹
از سوی هیات عامل بانک مرکزی:
‌می‌متالز - هیأت عامل بانک مرکزی دستورالعمل ۸ ماده‌ای نهاد ناظر بر بازار متشکل ارزی مشتمل بر ترکیب اعضا و شرح وظایف نهاد ناظر و وظایف مدیر ناظر بر این بازار را تصویب کرد.

به گزارش می‌متالز، بانک مرکزی اعلام کرد: به موجب دستورالعمل بازار متشکل معاملات ارزی یکی از ارکان سه گانه بازار متشکل معاملات ارزی، رکن نهاد ناظر براین بازار است و بر همین اساس، وظیفه این نهاد نظارت بر عملیات و معاملات بازار متشکل معاملات ارزی است که اعضای آن توسط بانک مرکزی تعیین می‌شود.

در این راستا هیأت عامل بانک مرکزی در جلسه دوازدهم خرداد، دستورالعمل نهاد ناظر بر بازار متشکل معاملات ارزی مشتمل بر ترکیب اعضای نهاد ناظر، شرح وظایف نهاد ناظر و وظایف مدیر ناظر بر بازار متشکل معاملات ارزی را به تصویب رساند.

از جمله وظایف این نهاد می‌توان به احراز صلاحیت اعضای هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت مدیریت بازار متشکل معاملات ارزی، تصویب شیوه نامه‌ها و دستورالعمل‌های مرتبط با عملیات و معاملات بازار متشکل ارزی و نظارت بر رسیدگی به تخلفات مدیریت بازار اشاره کرد؛ بنابراین گزارش، با تصویب این دستورالعمل گامی دیگر به منظور گسترش و توسعه بازار متشکل معاملات ارزی به عنوان بازاری خود انتظام و شفاف برای انجام معاملات ارزی بر اساس ساز و کار عرضه و تقاضا برداشته شد.

منبع: بورس پرس