تاریخ: ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۵۸
کد خبر: ۲۱۳۳۵۱
‌می‌متالز - السالوادور اولین کشوری خواهد بود که استفاده از بیت‌کوین را با هدف اشتغال‌زایی قانونی اعلام می‌کند.

به گزارش می‌متالز، نجیب ابوکیله، رئیس جمهور السالوادور طی یک گفتگوی ویدئویی در کنفرانس بیت‌کوین ۲۰۲۱ در میامی اعلام کرد السالوادور اولین کشوری خواهد بود که استفاده از بیت‌کوین را قانونی اعلام می‌کند.

وی گفت: «هفته آینده لایحه‌ای به مجلس می‌فرستم که طبق آن بیت‌کوین یک ارز قانونی خواهد بود».

ابوکیله اظهار داشت السالوادور با مشارکت شرکت تأمین مالی دیجیتال استرایک، پشتیبانی لازم از این تصمیم را فراهم خواهد کرد.

جک مالرز، مدیرعامل استرایک می‌گوید: «بیش از ۷۰ درصد از جمعیت فعال السالوادور حساب بانکی ندارند و در سیستم بانکی نیستند. آن‌ها از من خواسته‌اند برای نوشتن طرح این تصمیم کمکشان کنم. دولت السالوادور بیت‌کوین را یک ارز جهانی می‌داند و ما باید برای کمک به این مردم با کمک هم یک طرح بیت‌کوین بسازیم».

السالوادور در حال حاضر از دلار آمریکا به عنوان ارز رسمی استفاده می‌کند.

رئیس جمهور السالوادور عقیده دارد بیت‌کوین می‌تواند باعث اشتغال‌زایی در کشور شود. دولت السالوادور هنوز جزئیات این لایحه را اعلام نکرده و نیاز به تأیید مجلسی دارد که بیشتر آن را حامیان رئیس جمهور تشکیل می‌دهند.

در حالی که بانک‌های مرکزی سراسر جهان هیجان بالایی نسبت به بیت‌کوین دارند، ولی به خاطر بی‌ثباتی بسیار بالای ارز‌های مجازی، برای قبول آن‌ها دچار تردید هستند. برای مثال، بیت‌کوین پس از رسیدن به اوج ۶۰ هزار دلار، حالا بیش از نیمی از ارزش خود را از دست داده است. ارز‌های مجازی اخیراً شدیداً تحت تأثیر اظهارات ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا قرار دارند.

منبع: خبرگزاری تسنیم