تاریخ: ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۷:۴۶
کد خبر: ۲۱۳۶۰۷
سیزدهمین نمایشگاه بانک بورس و بیمه؛
‌می‌متالز - در حالی که در دوره پیش روزانه ۱۰ هزار نفر از فاینکس ۲۰۲۰ بازدید کردند امسال این نمایشگاه تنها در یک سالن برگزار شد.

به گزارش می‌متالز، سیزدهمین دوره نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه تهران ۱۴۰۰ امروز سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ در سالن ۳۸ محل نمایشگاه دائمی بین المللی آغاز به کار کرد و تا ۲۱ خرداد دایر است.

این نمایشگاه برخلاف سال‌های پیش تنها در یک سالن و بدون حضور بورسی‌ها برگزار شد. دلیل حضور نیافتن بورسی‌ها در ظاهر کرونا مطرح شده است، اما شنیده‌ها این عدم حضور را بروز چالش در مرجع برگزار کننده این نمایشگاه عنوان شده است.

از تفاوت بین فاینکس ۲۰۲۱ با ۲۰۲۰ می‌توان به افتتاحیه این نمایشگاه اشاره کرد، تنها حسن زمانی، مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی ایران به عنوان مهمترین فرد در افتتاحیه ۲۰۲۱ فاینکس حاضر شد. در حالی که در سال‌های پیش وزرا، معاونین و نمایندگان مجلس علاوه بر مدیرعامل نمایشگاه بین المللی و معاون اول رئیس جمهوری برای افتتاح صف کشیده بودند.

خبرنگاران و غرفه داران

فاینکس ۲۰۲۱ در حالی افتتاح شد که بی اغراق می‌توان بیشترین حاضران در این نمایشگاه را خبرنگاران و غرفه داران عنوان کرد و بازدیدکنندگان عادی بیشتر در غرفه‌های مربوط به کریپتو حضور داشتند. این در حالی است که به گفته جواد فلاح روزانه ۱۰ هزار نفر از دوازدهمین نمایشگاه بورس بانک بیمه بازدید کردند و این میزان استقبال از یک نمایشگاه مالی کم نظیر بود.

سازمان بورس در فاینکس ۲۰۲۱ حضور نداشت


سازمان بورس پیش‌تر در خصوص برگزاری نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه ۲۰۲۱ گفته بود: با وجود آمادگی شرکت سهامی نمایشگاه‌ها برای برپایی سیزدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه به دلیل ورود موج چهارم کرونا برگزاری این نمایشگاه منتفی است، این نمایشگاه بدون سازمان بورس برگزار شد و حسن زمانی، مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی ایران در افتتاحیه این نمایشگاه فاینکس ۲۰۲۱با اعتراض از حضور نیافتن بورسی‌ها در این نمایشگاه به صدای بورس گفت: علیرغم درخواستی که از شرکت‌های بورسی برای حضور در این نمایشگاه به عمل آمد، بورسی‌ها در این نمایشگاه شرکت نکردند.

کریپتو‌ها در فاینکس جای بورس نشستند/ مگر بورسی‌ها دعوت نبودند؟

کریپتو‌ها در فاینکس جای بورس نشستند/ مگر بورسی‌ها دعوت نبودند؟

کریپتو‌ها در فاینکس جای بورس نشستند/ مگر بورسی‌ها دعوت نبودند؟

منبع: صدای بورس