تاریخ: ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۳۴
کد خبر: ۲۱۴۷۵۵
‌می‌متالز - رئیس شرکت آمریکایی "مگلان کپیتال" پیش بینی کرد که تقاضای بالا، تورم و فشار سهامداران بر بزرگترین شرکت‌های نفتی برای کاهش انتشار گاز‌های گلخانه‌ای می‌تواند منجر به بحران عرضه نفت و قیمت بالای ۱۰۰ دلار تا ۳ سال آینده شود.

به گزارش می‌متالز، دیوید تاویل، رئیس شرکت سرمایه گذاری "مگلان کپیتال" پیش بینی کرد که تقاضای بالا، تورم و فشار سهامداران بر بزرگترین شرکت‌های نفتی برای کاهش انتشار گاز‌های گلخانه‌ای می‌تواند منجر به بحران عرضه نفت و قیمت بالای ۱۰۰ دلار تا ۳ سال آینده شود.

تاویل مدتی است که در اظهارات خود صعودی بودن روند قیمت نفت را پیش بینی کرده است و می‌گوید به زودی به ۱۰۰ دلار در هر بشکه خواهد رسید.

وی در گفتگو با فاکس بیزنس گفت: در کوتاه مدت، قیمت نفت فضای بیشتری برای افزایش دارد، نه فقط از نظر تورمی بلکه از نظر تقاضا.

رئیس شرکت آمریکایی "مگلان کپیتال" همچنین گفت که قیمت‌های نفت "از حالا به طور مداوم و قابل توجهی تا پایان سال" افزایش می‌یابد.

به گفته تاویل، علاوه بر این، به دلیل فشار سهامداران و محیط زیست، ممکن است عرضه نفت از سوی بزرگترین شرکت‌های نفتی نیز کاهش یابد.

وی در ادامه تاکید کرد که نگرانی‌های زیست محیطی و اجتماعی و فشار حاکمیتی در ایالات متحده برای حرکت به سمت تجدیدپذیر‌ها و دور شدن از سوخت‌های فسیلی، همچنین می‌تواند منجر به کاهش عرضه و بحران در سال‌های آینده شود.

بزرگترین معامله گران کالا‌های مستقل در جهان نیز درباره قیمت نفت پیش بینی کرده اند که صعودی خواهد بود و نفت ۱۰۰ دلاری را رد نمی‌کنند.

مدیران ارشد شرکت‌های Trafigura، Vitol و Glencore در اجلاس جهانی FT Commodities پیش از این گفته بودند که اگرچه ممکن است نفت به یک ابرچرخه جدید انتقال نیابد، اما باز هم قیمت‌ها به دلیل افزایش تقاضا و محدودیت عرضه، از سطح فعلی افزایش می‌یابند.

منبع: خبرگزاری تسنیم