آرشیو اخبار


با افتتاح سد ۵۲۵ میلیارد تومانی کانی سیب؛

دریاچه ارومیه سیرآب شد

11 دی 1399 - 22:43
می متالز - قاسم تقی‌زاده خامسی روز پنجشنبه در آیین افتتاح طرح‌های صنعت معاون امور آب وآبفای وزیر نیرو و برق در ۴ استان آذربایجان غربی، اردبیل، مازندران و اصفهان در قالب هفته سی و چهارم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران که با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور و وزیر نیرو برگزار شد، اظهار داشت: سد کانی سیب که بیش از ۹۰ درصد اعتبارات و اجرای آن در دولت تدبیر و امید انجام شده، در این هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح می‌شود.

سد طالقان یا انبار نخاله‌های ساختمانی؟/ طبیعتی که فدای گچ و سیمان می‌شود

24 آذر 1399 - 08:08
می متالز - طبیعت چشمگیر سد طالقان به محل دپوی نخاله های ساختمانی تبدیل شده است.
از چرای زودرس دام تا معدن کاوی بدون ضابطه

چه عواملی باعث وقوع و تشدید سیل می شوند؟

23 مهر 1399 - 06:13
می متالز - یک کارشناس منابع طبیعی و آبخیزداری ضمن تاکید بر نقش فعالیت‌های بشر در تخریب محیط زیست بر وقوع و تشدید برخی بلایای طبیعی به‌ویژه سیلاب‌ها، گفت: تشدید روند تخریب پوشش گیاهی جنگل‌ها و مراتع، معدن‌کاوی و سدسازی بی‌ضابطه، بحران‌های محیط زیستی منطقه‌ای و تغییر اقلیم باعث افزایش دما، تداوم خشکسالی‌ها و تغییر رژیم بارش‌ها و افزایش باران‌های سیل آسا شده است.
جهت واحد احیای مستقیم مجتمع فولاد قاینات:

استخدام 180 نفر در شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران

6 مهر 1399 - 21:34
می متالز - شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران در نظر دارد به منظور تأمین نیروی انسانی مورد نیاز جهت واحد احیای مستقیم مجتمع فولاد قاینات تعداد 180 نفر از میان واجدین شرایط در مقاطع تحصیلی دیپلم، فوق دیپلم و لیسانس استخدام نماید.
سپهرغرب در پی گفت‌وگو با رئیس کمیته محیط‌زیست در کرسی سلامت اجتماعی یونسکو مطرح کرد:

خطر معادن سیلیس برای محور گردشگری سد اکباتان

15 شهریور 1399 - 02:53
می متالز - تأسیسات گردشگری سالم و پایدار در بستر سدها نیازمند تعریف تمهیدات محیط‌زیستی جدی است، حال آنکه این مهم در سد اکباتان با دو معضل عدم سامان‌دهی معادن سیلیس بالادست و نیز عدم تعادل تعداد دام با مرتع است که منجر به شدت یافتن فرسایش خاک می‌شود، به‌گونه‌ای که در برخی از نقاط سد سالانه شاهد 30 تُن رسوب‌گذاری هستیم.

سرمایه‌گذاری مطلوب هندی‌ها در بندر چابهار‌/ اجرای تعهد ۸۵میلیون‌دلاری تجهیزاتی/ قرارداد "BOT" فعال خواهد شد

1 مرداد 1399 - 13:50
می متالز - مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در سال جاری چندین دستگاه جرثقیل متحرک ساحلی با همکاری هندی‌ها وارد بندر چابهار می‌شود.

با وجود آسیب معدن بالادست سد سرابی چرا مجوز صادر شده است؟

31 اردیبهشت 1399 - 18:47
می متالز - فرماندار تویسرکان با تاکید بر اینکه اگر فعالیت معدن بالادست سد مخزنی سرابی آسیب به منابع طبیعی و محیط زیست می‌زند از استان مجوز گرفته است؟ گفت: مشکل این است که اداره صنعت، معدن و تجارت استان متاسفانه نه کارشناس، نه معاونت و حتی نمایندگی معدن در شهرستان تویسرکان ندارد.
ملکشاهی‌راد مطرح کرد:

ضرورت انباشت خرد و کلان آب‌ها بر پشت سدها

28 اردیبهشت 1399 - 14:15
می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه سدسازی باید به‌عنوان یک نهضت مورد توجه قرار گیرد، گفت: هنوز مقدار قابل‌ملاحظه‌ای از آب‌های ناشی از بارندگی هدر می‌رود لذا باید تعداد سدها را افزایش داد تا با کمبود آب برای بخش‌های کشاورزی، صنعتی و شرب رو به رو نشویم.

آبگیری مخازن سدهای خاکی احداث شده در زنجان

17 فروردین 1399 - 12:30
می متالز - معاون آبخیزداری اداره‌کل منابع‌طبیعی استان زنجان گفت: با شروع بارش‌های بهاری و ذوب شدن برف در کوهستان‌های استان، مخازن سدهای خاکی احداث شده، آبگیری می‌شود.

توقف صادرات به امارات با لنج‌های قدیمی

23 اسفند 1398 - 19:50
می متالز - یک مقام مسوول در گمرک گفت: به دنبال سخت‌گیری‌ امارات، اکثر شناورهای ایرانی حامل اقلام صادراتی، به صورت خالی به کشور بازگردانده می‌شوند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما