آرشیو اخبار


ناگفته‌‌هایی درباره مصالح ساختمانی سنتی

هنر، حلقه گمشده موزائیک‌سازی

26 خرداد 1398 - 14:45
می متالز - موزائیک یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی است ولی در کشور ما کار تخصصی و پژوهشی روی این محصول پرکاربرد در ساختمان‌‌سازی انجام نشده، این در حالی است که موزائیک‌سازی در ایران قدمت زیادی دارد که با هنر درآمیخته است، اکتشاف خشت‌های لعابدار چغازنبیل، جام موزائیکی مارلیک و آجرهای لعابدار رنگین و نقش‌دار به‌جامانده از زمان هخامنشیان، همگی حکایت از قدمت این هنر در ایران دارد.

صنعت با هنر جان می‌گیرد

8 خرداد 1398 - 10:51
می متالز - صنعت کاشی و سرامیک جزو صنایعی در کشور به‌شمار می‌رود که در ظرفیت بالا رشد کرده است؛ به‌گونه‌ای که ایران در جهان رتبه چهارمین تولیدکننده را به خود اختصاص داده است.
آشنایی با تاریخچه کاشی و سرامیک

از سنگ تـا رنگ یک صنعت خیال‌انگیز

8 خرداد 1398 - 10:49
می متالز - سفالگری ازجمله قدیمی‌ترین و باستانی‌ترین هنرهای بشری و سرمنشأ هنر تولید کاشی و سرامیک به‌شمار می‌رود.
معرفی انواع لعاب در صنعت کاشی و سرامیک

کاشی‌هایی که با لعاب‌های تر و خشک جلا می‌یابند

1 خرداد 1398 - 13:11
می متالز - انواع مختلف لعاب را می‌توان از طریق فریت‌ها، مواد خام و رنگ‌های مختلف به‌دست آورد که اگر آنها را دسته‌بندی کنیم، می‌توانند بر حسب کاربردهای‌شان در گروه‌های متفاوتی قرار بگیرند.

عرضه ۸۰ هزار مترمربع کاشی و سرامیک نانویی به بازار از سوی محققان کشور

31 اردیبهشت 1398 - 14:20
می متالز - یکی از شرکت‌های فعال در حوزه تولید سرامیک با استفاده از فناوری نانو موفق به عرضه کاشی‌ و سرامیک‌های نانویی به بازار شده است؛ ضمن آنکه درصدد راه‌اندازی دفاتر نمایندگی این شرکت در کشورهای همسایه برای توسعه بازار است.

لعاب‌های رنگی سفال و سرامیک چگونه ساخته می‌شوند

25 اردیبهشت 1398 - 14:58
می متالز - سبک زیبای سفال و سرامیک سنتی ایرانی با لعاب‌های رنگارنگ می‌تواند در ساخت کاشی و سرامیک‌های ساختمانی روزآمد دوباره مورد استفاده و در خط تولید گسترده قرار گیرد تا در نمای ساختمان‌ها یا فضای داخلی آنها در شکل‌های متفاوت مورداستفاده قرار گیرد.

۳ هزار تن کاشی ایرانی به اقصی نقاط جهان صادر می‌شود/ تجار سوری وارد بازار کاشی و سرامیک ایران شده‌اند

18 اردیبهشت 1398 - 11:06
می متالز - یکی از صنایع معدنی غیرفلزی که در کشور بیشترین خودکفایی و قدمت قابل توجهی دارد، صنعت کاشی و سرامیک است که چند وقتی به دلیل کم شدن ساخت و ساز در رکود به سر می برد.
ظرفیت مناسب عرضه کالای باکیفیت ایرانی در جهان را از دست ندهیم

صنعت کاشی و سرامیک روند صعودی کمیت و کیفیت را حفظ کرد

25 فروردین 1398 - 15:54
می متالز - صنعت کاشی و سرامیک در طول ۴ دهه گذشته و در سایه اعمال برخی اقدامات سازنده حمایتی، به توفیق‌های بسیاری نائل شده و می‌تواند به عنوان نمونه‌ای مناسب برای نمود و جلوه کالای ایرانی در جهان معرفی شود اما برخی ضعف‌ها، نتیجه این امر را با نارسایی‌هایی همراه کرده است.

سرنوشت سیمان؛ در انتظار کاشی و سرامیک

17 فروردین 1398 - 15:07
می متالز - دبیر اجرایی تولیدکنندگان انجمن کاشی و سرامیک گفت: آنچه برای سیمان در حال اتفاق افتادن است، برای این صنعت هم دارد تکرار می‌شود. ما بارها اعلام کردیم که اکنون ظرفیت ما ۷۰۰ میلیون متر مربع است. در حالی که برای ۵۰ درصد این رقم فقط بازار داریم. حتی به وزارت صنعت نامه زدیم که تعدد تولیدکنندگان و محدودیت در صادرات به دلایل شرایط سیاسی باعث شده که واحدها تعطیل شوند اما بازهم می‌بینیم که دارند مجوز می‌دهند.
دبیر اجرایی انجمن تولیدکنندگان کاشی و سرامیک:

صنعت کاشی و سرامیک نیاز به ظرفیت‌های جدید ندارد

19 فروردین 1398 - 13:53
می متالز - صنعت کاشی و سرامیک جزو آن‌دسته از صنایعی است که ظرفیت آن در داخل تکمیل شده است و بیشتر واحدهای این صنعت نیز درحال‌حاضر با نیمی از ظرفیت خود مشغول به کار هستند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما