آرشیو اخبار


خبری هیجان‌انگیز درباره ماه

4 آبان 1399 - 21:42
می متالز - آژانس فضایی جزییات این کشف را فاش نکرده، اما گفته که این کشف به تلاش‌های ناسا در شناخت ماه و کمک به اکتشاف اعماق کیهان یاری می‌رساند.

دستگاه ایرانی لایه نشانی شیمیایی بخار به‌کمک پلاسما به بازار عرضه شد

1 آبان 1399 - 15:37
می متالز - یک شرکت دانش بنیان دستگاه لایه نشانی شیمیایی بخار به‌کمک پلاسما را به بازار عرضه کرده که با استفاده از آن می‌توان نانوپوشش‌هایی از جنس TiN را روی فولاد لایه‌نشانی کرد.

هوشمندسازی کارخانه فولادسازی

1 آبان 1399 - 01:39
می متالز - در گفت و گو با «حمیدرضا عظیمیان» مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، مقوله هوشمندسازی فعالیت ها در بزرگ ترین فولادساز خاورمیانه مورد کنکاش قرار گرفته است.

مجهزترین مرکز تحقیقات بتن سیمان در جنوبشرق کشور

30 مهر 1399 - 19:03
می متالز - مرکز تحقیقات بتن سیمان کرمان، مجهزترین مرکز در جنوبشرق کشور است.

ساخت آلومینیوم خود ترمیم شونده با طول عمر ۲۵ برابری

30 مهر 1399 - 14:28
می متالز - دانشمندان دانشگاه "موناش" با اصلاح ریز ساختار آلومینیوم موفق به توسعه آلومینیوم خود ترمیم شونده شده‌اند که طول عمر ۲۵ برابری نسبت به آلومینیوم معمولی دارد.
رئیس سازمان صمت ایلام اعلام کرد:

افزایش تقاضا برای استقرار واحدهای R&D در صنایع استان ایلام

28 مهر 1399 - 20:15
می متالز - رئیس سازمان صمت استان ایلام اظهار داشت: ایجاد و توسعه واحدهای صنعتی شاخص، رشد سرمایه گذاری های صنعتی و افزایش قابل توجه طرح های صنعتی در دست اجرا با پیشرفت فیزیکی مناسب، استقرار واحدهای "تحقیق و توسعه" در صنایع استان ضروری است.
مدیرعامل فولاد مبارکه در وبینار نخستین رویداد از سلسله رویدادهای 3S خبر داد:

فولاد مبارکه تا سال ۱۴۰۴ به عنوان کارخانۀ هوشمند در جهان شناخته می شود

27 مهر 1399 - 19:33
می متالز - وبیــــــــــــــنار نخـــــــستین رویـــــــــــــداد از سلســــــــــــله رویـــــــــــــدادهــــــــــــــای 3S یا Smart Steel manufacturing Startup event با هدف تأمین نیازهای فناورانه شرکت فولاد مبارکه در حوزۀ تحول دیجیتال و بررسی چالش های این شرکت در این عرصه در محل پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با همکاری شرکت فولاد مبارکه، دانشگاه تهران، صندوق نوآوری و شکوفایی و شرکت ایریسا روز چهارشنبه 23 مهرماه از ساعت 9 تا 13 برگزار شد.
یک استاد دانشگاه مطرح کرد:

اختصاص اندک منابع به تحقیق و توسعه در فعالیت‌های معدنی

27 مهر 1399 - 18:32
می متالز - یک استاد دانشگاه با اشاره به اختصاص منابع اندک به تحقیق و توسعه در فعالیت‌های معدنی، گفت: تاثیرگذاری کم فعالیت­‌های تحقیق و توسعه بر بهره‌وری در معادن می‌تواند به دلیل اختصاص سهم بسیار اندک منابع به این فعالیت‌­ها و کارایی پایین آن­ها باشد، تا آنجا که این فعالیت­‌ها به افزایش نوآوری کمک زیادی نمی­‌کنند.
به همت محققان گروه مهندسی مواد و متالورژی؛

نانوپوشش تولید شده در دانشگاه اراک به مرحله تولید انبوه رسید

25 مهر 1399 - 21:25
می متالز - نانوپوشش تولید شده در دانشگاه اراک به همت محققان گروه مهندسی مواد و متالوژی به مرحله تولید انبوه رسید.

معرفی دستگاهی برای اندازه‌گیری عناصر موجود در آلیاژها طی چند دقیقه

22 مهر 1399 - 02:03
می متالز - محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان دستگاهی را به منظور شناسایی و آنالیز فلزات برای صنایع فولادسازی ارائه کردند که از طریق آن علاوه بر بررسی کیفی آلیاژ تولیدشده، می‌توان میزان عناصر استفاده شده در هر آلیاژی را تعیین کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما