آرشیو اخبار


کمک ۴ میلیارد تومانی شرکت ملی مس ایران به دانشگاه علوم پزشکی کرمان

12 فروردین 1399 - 13:22
می متالز - نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از کمک ۴ میلیارد تومانی شرکت ملی مس ایران به دانشگاه علوم پزشکی کرمان برای مبارزه با کرونا خبر داد.

مشارکت گروه فولاد مبارکه و دانشگاه صنعتی اصفهان در احداث خط تولید ماسک استاندارد

4 فروردین 1399 - 21:42
می متالز - عباس اکبری محمدی معاون نیروی انسانی و سازماندهی شرکت فولاد مبارکه با بیان این خبر گفت: همراستا با سیاست های شرکت فولاد مبارکه و در جهت انجام مسوولیت های اجتماعی و حفظ و ارتقای سلامت جامعه و پرسنل خدوم بهداشت و درمان کشور با هدایت و حمایت مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه با توجه به کمبود ماسک های استاندارد N95 به دلیل شرایط جاری کشور ناشی از شیوع ویروس کرونا و محدود بودن ظرفیت تولید و نیاز بالای مردم به این کالا، قراردادی مابین شرکت آتیه فولاد نقش جهان از شرکت های گروه فولاد مبارکه به عنوان تامین کننده مالی، احداث خط تولید ماسک استاندارد N95 و دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان طراح و دارنده دانش فنی و مجری احداث منعقد گردید تا با راه اندازی این خط پیشرفته و اتوماتیک قسمتی از نیاز جامعه تامین گردد.
داروی صدتومور؛

دانشمندان با نانوذرات اکسید آهن به جنگ سلول‌های سرطانی می‌روند

3 فروردین 1399 - 13:49
می متالز - دانشمندان دانشگاه ایتمو در روسیه داروی ضد توموری را از پلیمر حاوی نانوذرات اکسید آهن در سلول‌های سرطانی اولیه ساختند.

کمک 2 میلیاردی فولاد اصفهان و اهواز جهت راه‌اندازی آزمایشگاه ویروس‌شناسی کهگیلویه و بویراحمد

28 اسفند 1398 - 15:06
می متالز - رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از کمک 2 میلیاردی فولاد اصفهان و اهواز جهت راه‌اندازی آزمایشگاه ویروس‌شناسی استان خبر داد.
مدیر تحقیقات، تکنولوژی و بهینه‌سازی فولاد خوزستان:

درصدد ساخت کمپرسورهای ویژه مانند برندهای ارزن و زیمنس هستیم

27 اسفند 1398 - 18:02
می متالز - مدیر تحقیقات، تکنولوژی و بهینه‌سازی فولاد خوزستان گفت: صنعت فولاد کشور با حمایت دولت، توجه به بخش‌های خصوصی و دانش‌بنیان، ارتباط صنعت و دانشگاه و توجه عمیق به تحقیق و توسعه توانسته موفقیت‌های بسیاری در زمینه ساخت تکنولوژی پرد در احیا، کوره پاتیلی، کاتالیست‌ها و هزاران قطعه مکانیکال یا الکترونیکی و برقی را کسب کند. در حال حاضر نیز اقداماتی برای ساخت الکترود گرافیتی و کک‌ سوزنی در همکاری مشترک صنعت فولاد با دانشگاه‌ها انجام‌ شده که این امر واردات الکترود گرافیتی را به حداقل می‌رساند. شرکت فولاد خوزستان با مشارکت برخی از شرکت‌های داخلی درصدد ساخت کمپرسورهای ویژه مانند برندهایی مانند ارزن و زیمنس است.
رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا:

آمارها و ارقام روند مبارزه با بیماری کرونا امیدوارکننده است؛ اما توصیه می کنم مردم همچنان در خانه بمانند / سپاسگزاری از رهبر معظم انقلاب و نیروهای نظامی /وزارتخانه های بهداشت و کشور از فردا در خروجی های جاده هایی که اعلام می کنند، مردم را از لحاظ تب سنجی کنترل می کنند/رسانه ها با آگاهی بخشی به جامعه برای تسریع در عبور از این شرایط کمک کنند

26 اسفند 1398 - 12:50
می متالز - رئیس جمهور با قدردانی از تلاش های بی وقفه تمامی کادر درمانی کشور برای مبارزه با بیماری کرونا، آمارها و ارقام روند مبارزه با بیماری کرونا در کشور را امیدوارکننده دانست و تاکید کرد: به مردم توصیه می کنم همچنان در خانه بمانند و در صورت ضرورت برای خروج از منزل،همه پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.
معرفی طرح‌های برگزیده دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم؛

تهیه طرح ارزیابی جامع احداث کارخانه تولید مس کاتد در مجتمع مس سونگون توسط محققان دانشگاه تبریز

26 اسفند 1398 - 10:56
می متالز - طرح ارزیابی جامع فنی، اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی احداث کارخانه تولید مس کاتد در مجتمع مس سونگون توسط پژوهشگران دانشگاه تبریز تهیه و به عنوان یکی از طرح های صنعتی برگزیده دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور معرفی شد.
دانشگاه برخط؛ آموزش الکترونیک - ناظمی خبر داد؛

راه‌اندازی سامانه آموزش مجازی دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه - مجلسی

23 اسفند 1398 - 19:28
می متالز - سرپرست حوزه معاونت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه - مجلسی از راه‌اندازی سامانه آموزش مجازی و غیرحضوری این دانشگاه خبر داد.
در راستای حمایت از مدافعان سلامت کشور صورت گرفت:

کمک ۶۰ میلیارد ریالی شرکت فولاد مبارکه به دانشگاه علوم‌ پزشکی اصفهان

22 اسفند 1398 - 22:21
می متالز - ایرج ترابی مدیر روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه با اشاره به حمایت این شرکت از اقدام های صورت گرفته در جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا ویروس در استان اصفهان خاطر نشان کرد: فولاد مبارکه در راستای مسوولیت های اجتماعی و همیاری با استانداری اصفهان درجهت کنترل بهتر شیوع ویروس و بهبودی بیماران مبتلا به این بیماری تاکنون بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال جهت خرید تجهیزات و وسایل مورد نیاز بیماران کرونا ویروس به دانشگاه علوم پزشکی اصفهان کمک مالی نموده است.
به‌منظور توسعه زمینه‌های همکاری علمی، پژوهشی و فناوری

شرکت گاز سمنان و دانشگاه آزاد تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

21 اسفند 1398 - 22:59
می متالز - دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت گاز استان سمنان به‌منظور استفاده هرچه مناسب‌تر از ظرفیت علمی، پژوهشی و فناوری این دانشگاه تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما