آرشیو اخبار


رکورد ۵۰ ساله مصرف آب تهران شکست

12 خرداد 1399 - 21:28
می متالز - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران از افزایش ۲۰ درصدی مصرف آب تهران نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: براین اساس رکورد مصرف آب تهران در طی ۵۰ سال اخیر شکسته شد.

کاهش ۴ درصدی ذخایر آب سدهای کشور

12 خرداد 1399 - 00:37
می متالز - موجودی آب مخازن سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری (مهرماه۹۸) تا نهم خرداد به ۳۹ میلیارد و ۶۷ میلیون متر مکعب رسید که نسبت به مدت مشابه پارسال با کاهش ۴ درصدی مواجه شده است. براساس گزارش دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران، موجودی آب مخازن سدهای کشور در سال آبی پارسال و تا نهم خردادماه ۴۱ میلیارد و ۱۵ میلیون متر مکعب بوده است که نشان‌دهنده کاهش میزان موجودی آب در سدها است.

تامین منابع آب پایدار؛ زیر ساخت توسعه خراسان جنوبی

10 خرداد 1399 - 22:44
می متالز - متوسط بارندگی در ایران حدود ۲۵۰ میلی‌متر است که کمتر از یک سوم میانگین جهانی است و همین مقدار اندک بارندگی‌ها نیز از توزیع زمانی و مکانی مناسبی برخوردار نیست. به نحوی که دو سوم بارندگی‌ها در یک سوم مناطق کشور اتفاق می‌افتد و بخش مرکزی ایران کم بارش است.

موافقت رهبر انقلاب با اختصاص اعتبار به یک طرح آبی

9 خرداد 1399 - 16:19
می متالز - رهبر انقلاب با اختصاص ۵۰میلیون یورو برای آب و فاضلاب اهواز موافقت کرد.

قیمت آب افزایش یافت

7 خرداد 1399 - 23:57
می متالز - قائم‌مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: تعرفه آب از دهم اردیبهشت ماه ۹۹ بر اساس مجوزهای شورای اقتصاد ۷ درصد افزایش یافته است.
گیلانی:

بحران آب در خوزستان به دلیل مشکلات زیرساخت شبکه آب و فاضلاب است

7 خرداد 1399 - 23:53
می متالز - منتخب مردم شوشتر و گتوند در مجلس یازدهم عنوان کرد: زیرساخت های شبکه آب و فاضلاب استان خوزستان مشکلات جدی دارد.

هزینه‌کرد ۱۲۰ میلیارد ریالی نفت‌خیز جنوب در آبرسانی غیزانیه

7 خرداد 1399 - 22:18
می متالز - شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب همسو با اهداف مسئولیت‌های اجتماعی، ۱۲۰ میلیارد ریال برای احداث خط لوله تأمین آب آشامیدنی روستاهای بخش شرقی غیزانیه هزینه کرده است.
در دیدار مدیر و معاون روابط عمومی ذوب آهن اصفهان مطرح شد:

کاهش ۵۰ درصدی مصرف آب در ذوب آهن

6 خرداد 1399 - 23:58
می متالز - مدیر روابط عمومی ذوب آهن اصفهان با اشاره به کاهش ۵۰ درصدی مصرف آب در ذوب آهن اصفهان می‌گوید از وقتی که محصولات در بورس فروخته می شود شفافیت بیشتر است اما در شرایطی بسته به تصمیم‌های مدیریتی سقف قیمتی لحاظ می‌شود اما اقتصاددان و صنعتگران با محدودیت‌های قیمت‌گذاری مخالف هستند و معتقدند که موجب ایجاد رانت می‌شود.

آب گران شد

6 خرداد 1399 - 16:02
می متالز - قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: تعرفه آب از دهم اردیبهشت ماه ۹۹ بر اساس مجوزهای شورای اقتصاد هفت درصد افزایش یافته است.
در نشست اندیشکده انرژی اتاق کرمان مطرح شد

لزوم دغدغه‌سازی در حوزه انرژی برای ترویج مصرف بهینه

6 خرداد 1399 - 14:13
می‌متالز - در نشست اندیشکده انرژی اتاق کرمان با اشاره به سهم انرژی در تولید ناخالص داخلی و تفاوت فاحش میان نرخ فروش انرژی و ارزش واقعی آن، بر ضرورت دغدغه سازی در این حوزه برای ترویج مصرف بهینه تأکید شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما