آرشیو اخبار


«تصفیه‌خانه ششم» آب سدامیرکبیر را به غرب وجنوب غرب تهران می‌رساند

7 آبان 1399 - 21:48
می متالز - وزیر نیرو با بیان اینکه تصفیه خانه ششم تهران فردا با حضور رئیس‌جمهور افتتاح می‌شود، گفت: با استفاده از این تصفیه‌خانه آب سد امیرکبیر در اختیار مردم غرب و جنوب غرب تهران قرار می‌گیرد.

توان صادرات آب داریم؟

5 آبان 1399 - 01:02
می متالز - به رغم وضعیت مناسب منابع آبی کشور طی سال‌های اخیر، هنوز امکان صادرات آب ممکن نیست. معاون وزیر نیرو با اشاره به این موضوع که نمی‌توان گفت ترسال هستیم، گفت: آن‌طور که پیش‌بینی می‌شود امسال نسبت به سال آبی گذشته وضعیت منابع آبی تغییر محسوسی نداشته است و امیدواریم بدون مشکل امسال را نیز پشت‌سر بگذاریم.

سه سامانه رینگ آبرسانی تهران به بهره برداری می رسد

4 آبان 1399 - 23:16
می متالز - ️سه سامانه رینگ آب‌رسانی به شهر تهران شامل سامانه‌های آب‌رسانی غرب، شرق و شمال‌شرقی و جنوب‌غربی با حضور رئیس‌جمهوری به‌صورت ویدئوکنفرانس روز پنجشنبه هشتم آبان‌ماه و هم‌زمان با افتتاح تصفیه‌خانه ششم آب تهران به بهره‌برداری خواهد رسید.
مدیرعامل آب منطقه ای یزد مطرح کرد:

نگرانی جدی در مورد اثرگذاری فلزات سنگین بر منابع آب زیرزمینی یزد

4 آبان 1399 - 22:47
می متالز - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد گفت: فعال سازی معدن مس علی آباد به منابع آب زیر زمینی به صورت کمی و کیفی آسیب می زند و نگران ورود فلزات سنگین و کانی‌های معدنی به منابع زیرزمینی هستیم.
در نشست کانون تفکر آب دانشگاه یزد بررسی شد؛

استقرار معدن دره زرشک در قلب تامین منابع آبی یزد

4 آبان 1399 - 22:44
می متالز - دبیر کانون تفکر آب دانشگاه یزد گفت: معدن مس علی آباد یا همان معدن دره زرشک در قلب تامین منابع آبی یزد واقع شده و تهدیدهای جدی محیط زیستی به دنبال دارد.

تونل انتقال آب از سد امیرکبیر افتتاح می‌شود

3 آبان 1399 - 20:22
می متالز - معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: تونل انتقال آب به طول ۳۰ کیلومتر از سد امیرکبیر، به عنوان نخستین پروژه مهم آبی پایتخت به‌زودی افتتاح خواهد شد.
در راستای استفادۀ بهینه از منابع آبی صورت گرفت:

بهره برداری از پروژۀ احداث تصفیه خانه استحصال پساب شهری فولاد مباركه

3 آبان 1399 - 14:38
می متالز - پروژۀ احداث تصفیه خانۀ استحصال پساب شهری فولاد مبارکه به منظور استفادۀ مجدد از پساب های شهری، کاهش آلودگی های زیست محیطی ناشی از سرریز پساب های شهری به محیط زیست و استفادۀ بهینه از منابع آبی موجود در تصفیه خانۀ PU21 شرکت، تعریف شد و با انجام موفقیت آمیز اقدامات لازم، وارد فاز راه اندازی کامل شد.

سهم ناچیز صنعت خراسان رضوی از آب، توسعه را دشوار می‌کند

3 آبان 1399 - 08:24
می متالز - سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: سهم ناچیز بخش صنعت این خطه از منابع آب و فشار رسانه‌ای مبنی بر چرایی نهضت فولادسازی در استان، تحقق انتظارات برای توسعه این بخش را دشوار کرده است.

تأمین آب قرچک با انتقال از سد ماملو پایدار شده است

2 آبان 1399 - 16:54
می متالز - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران گفت: با انتقال آب سد ماملو به شهرستان قرچک گام مهمی در تأمین پایدار آب شرب مردم این شهرستان در بخش روستایی و شهری و تحقق شعار عدالت محوری برداشته شد.
مدیر مجتمع سونگون خبر داد:

پایش و نمونه‌برداری از رودخانه‌های مسیر سی‌و‌سه کیلومتری سونگون تا رودخانه مرزی ارس برای اولین‌بار

30 مهر 1399 - 12:20
می متالز - مهندس علی بیات ماکو مدیر مجتمع مس سونگون به انجام پایش و نمونه‌برداری از رودخانه‌های مسیر سی‌وسه کیلومتری سونگون تا رودخانه مرزی ارس برای اولین‌بار اشاره کرد و اظهار داشت:‌ این اقدام به‌صورت انجام برنامه پیاده‌روی در دل جنگل‌های ارسباران جهت مستند‌سازی سیستماتیک دیتابیس موجود و تکمیل اطلاعات حوزه آب با هدف کاربرد در برنامه‌های آتی حفاظت رودخانه‌ها و آبراهه منطقه انجام شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما