خبر
آهن و فولاد   نسوزها  
گام بلند مادرِ صنعت ایران در خودکفایی؛

بومی سازی آجر بدنه کوره بلند شرکت ذوب آهن اصفهان

می متالز - با همت بلند متخصصان داخلی، نخستین بار در کشور آجر بدنه کوره بلند شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان مادرِ صنعت ایران بومی سازی شد.

به گزارش می متالز، مدیر نسوز شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان، موادنسوز را یکی از ضروریات تولید فولاد به ویژه به روش کوره بلند دانست و گفت: این محصول بومی اکنون در کوره بلند شماره یک نصب شده و در آینده ای نزدیک وارد مدار تولید می شود.

مهدی نصیری، کیفیت این آجرها را قابل رقابت با بهترین شرکت های اروپایی دانست و  افزود: جرمی ریزی نورد، شات کریت کوره بلند شماره 3 به منظور افزایش عمر بهره برداری همچنین اجرای سامانه پاشش سرباره در کنورتور به منظور افزایش عمر نسوز از دیگر فعالیت های این شرکت بزرگ صنعتی در سال جدید است.

وی، تولید در ذوب آهن اصفهان را به روش کوره بلند با استفاده از بیشترین میزان از مواد نسوز دانست و گفت: در فولادسازی هم چدن تولیدی کوره بلند با دمش اکسیژن تبدیل به فولاد و بیشترین تنوع نسوز از نظر جنس و شکل از خط اول تولید تا نورد استفاده می شود.

مدیر نسوز شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان  همچنین به بومی سازی نسوز کوره پخت آگلوماشین شماره 4 اشاره کرد و افزود: تنها پس از ماه بهره برداری از آگلوماشین 4 احتیاج به نسوز چینی داشت که با برنامه ریزی و مطالعات انجام شده شکل نسوز چینی و جنس نسوزها تغییر پیدا کرد و پس از آن مدت بهره برداری به یک سال افزایش یافت.

مهدی نصیری، میزان مصرف مواد نسوز به ازای هر تن فولاد را 13 کیلوگرم برشمرد و گفت: با بررسی امکانات و توان شرکت های داخلی 98 درصد از مواد نسوز مصرفی بومی سازی شد تا نیاز به خارج کمتر شده و هزینه ها کاهش یابد.

وی، تغییر طرح مصرف نسوز در میکسر را در برداشت ذوب از 700 هزار تن به یک میلیون و 700 هزار تن موثر دانست و افزود: دریچه های کشویی فولاد، نازل تاندیش، دیگ های نیروگاه حرارتی، کوره کوچک قوس در مدیریت نت مکانیک، مواد نسوز محوطه کوره بلند از دیگر فعالیت این بخش برای رونق تولید وافزایش بهره وری است.

ذوب‌آهن اصفهان اولین و بزرگترین کارخانه تولیدکننده فولاد ساختمانی و ریل در ایران و بزرگترين توليد كننده محصولات طويل در خاورميانه است که با ظرفیت سه میلیون و 600 هزارتن فولاد، انواع مقاطع فولادی ساختمانی و صنعتی را تولید می‌کند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل ذوب آهن اصفهان:

سهام شرکت ذوب‌ آهن با وجود زیان انباشته شرایط خوبی دارد

می متالز - مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با بیان اینکه با وجودی که هنوز زیان انباشته داریم، سهام این شرکت از شرایط خوبی برخوردار است، گفت: با حمایت سازمان تامین اجتماعی و دولت می توانیم این زیان انباشته را به صفر رسانده و سود توزیع کنیم.
 

اعتماد فولاد خوزستان به تامین کنندگان مواد نسوز داخلی

می متالز - داریوش طهماسبی رییس واحد تعمیرات گرم نسوز: سنگ آهن، الکترود و مواد نسوز از مهم‌ترین نهاده‌های استراتژیک فولاد خوزستان هستند. هر کدام در جایگاه خود از اهمیت بالایی برخودار هستند، بطوری که اگر در تامین به موقع هر کدام، خللی وارد شود، باعث توقف تولید و از دست رفتن سرمایه می‌شود.
 

تولید 25 هزار تن فروسیلیسیوم در استان سمنان

می متالز - تولیدات این کارخانه در صنایع پلیمری، صنایع دیرگداز و نسوزها و صنایع ساختمانی کاربرد دارد.
 در دیدار مدیر و معاون روابط عمومی ذوب آهن اصفهان مطرح شد:

کاهش ۵۰ درصدی مصرف آب در ذوب آهن

می متالز - مدیر روابط عمومی ذوب آهن اصفهان با اشاره به کاهش ۵۰ درصدی مصرف آب در ذوب آهن اصفهان می‌گوید از وقتی که محصولات در بورس فروخته می شود شفافیت بیشتر است اما در شرایطی بسته به تصمیم‌های مدیریتی سقف قیمتی لحاظ می‌شود اما اقتصاددان و صنعتگران با محدودیت‌های قیمت‌گذاری مخالف هستند و معتقدند که موجب ایجاد رانت می‌شود.
 

یاری ذوب آهن اصفهان به زندانیان و خانواده آنها در ضیافت شهر

می متالز - ذوب آهن اصفهان همچون سال های گذشته در ماه مبارک رمضان و در راستای مسوولیت های اجتماعی، در برنامه «یک شهر، ضیافت» سیمای اصفهان یک میلیارد ریال جهت آزادی زندانیان، و 400 میلیون ریال جهت خانواده زندانیان نیازمند یاری رسانی کرد.
 

بررسی راهکارهای حمایت از ذوب آهن اصفهان در نشست رئیس سازمان تامین اجتماعی، استاندار اصفهان و هیات مدیره این شرکت

می متالز - مصطفی سالاری رئیس سازمان تامین اجتماعی و عباس رضایی استاندار اصفهان طی نشستی با هیات مدیره ذوب آهن اصفهان به بررسی شرایط کنونی و راهکارهای تقویت و حمایت از این مجتمع عظیم صنعتی پرداختند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما