خبر
شهرسازی  
کیان‌پور:

وجود ۳ هزار هکتار بافت فرسوده در تهران / روند اجرای طرح بازآفرینی شهری کُند است

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: طبق گزارشات حدود ۳ هزار هکتار بافت فرسوده در تهران وجود دارد که این میزان وسعت یک ظرفیت بالقوه برای مسکن سازی است، از طرفی گستره بالای بافت فرسوده در پایتخت بسیار نگران کننده است، زیرا در صورت بروز حوادث طبیعی مانند زلزله فجایع بسیاری رخ خواهد داد.

به گزارش می متالز، مجید کیان پور عضو کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به ضرورت اجرای طرح بازآفرینی شهری در کلان شهرها به ویژه پایتخت، گفت: اجرای این طرح علاوه بر نوسازی مساکن پرخطر و فرسوده؛ موجب افزایش نرخ تولید مسکن در کشور می شود و می توان با این روش بخشی از نیاز کشور به مساکن جدید را رفع کرد.

 

حدود 30 درصد جمعیت کشور در بافت های فرسوده زندگی می کنند

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس آمارها حدود 30 درصد جمعیت کشور در بافت های فرسوده زندگی می کنند که این میزان در شهری مانند تهران به حدود 2 میلیون و 500 هزار نفر می رسد.

 

3 هزار هکتار بافت فرسوده در تهران وجود دارد

وی گفت: از طرف دیگر طبق گزارشات حدود 3هزار هکتار بافت فرسوده در تهران وجود دارد که این میزان وسعت یک ظرفیت بالقوه برای مسکن سازی است، از طرفی گستره بالای بافت فرسوده در پایتخت بسیار نگران کننده است، زیرا در صورت بروز حوادث طبیعی مانند زلزله فجایع بسیاری رخ خواهد داد.

کیان پور تصریح کرد: ستاد بآزفرینی شهری مدت بسیاری زیادی است که توسط وزارت راه و شهرسازی تشکیل شده، اما متأسفانه تاکنون این ستاد نتواسته به برنامه و تعهداتش به درستی عمل کند، از این رو ضروری است که این ستاد به اقدامات خود سرعت ببخشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: یکی ازدلایل عدم توفیق طرح بازآفرینی شهری در کشور، عدم جذابیت این طرح برای سازندگان و مردم است، به نظر من دولت باید در گام نخست اقدام به افزایش میزان تسهیلات نوسازی کند این مسئله می تواند به عنوان محرکی به اجرای طرح کمک کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه 140 هزار هکتار بافت فرسوده و ناپایدار در کشور وجود دارد، ادامه داد: نوسازی این میزان بافت فرسوده و ناپایدار نیازمند یک عزم جدی از سوی دولت، وزارت راه و شهرسازی و دستگاه های متولی است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تمدید گواهینامه فنی وین تک

می متالز - وین تک با عملکرد عالی موفق گردید گواهینامه فنی که توسط مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی صادر میشود را تمدید نماید.
 در کدال منتشر شد؛

مروری بر عملکرد اردیبهشت "ثمسکن"

می متالز - ارزش بازار گروه سرمایه‌گذاری مسکن در دوره یک ماهه منتهی به ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، با کاهش ۴۳ میلیارد و ۹۸۱ میلیون ریال به ۴۴ هزار و ۷۹۵ میلیارد و ۷۱ میلیون ریال رسید.
 

تامین مالی ۱۰ هزار میلیارد ریالی بانک مسکن با صکوک رهنی

می متالز - سازمان بورس و اوراق بهادار، موافقت اصولی عرضه عمومی صکوک رهنی بانک مسکن را به ارزش ۱۰ هزار میلیارد ریال به منظور تامین منابع مالی مورد نیاز این بانک برای اعطای تسهیلات جدید صادر کرد.
 

قله‌های جدید فتح می‌شوند؟

می متالز - بورس تهران درحالی سال ۹۸ را با روندی مثبت پشت سر گذاشت که شاخص کل رشد ۱۸۷ درصدی را تجربه کرده و به ۵۱۲ هزار رسید. این در حالی است که بازار سهام سال ۹۹ را بسیار پرتلاطم آغاز کرد. به‌طوری که بعد از رشد ۹۰ درصدی در شاخص کل به محدوده یک میلیون واحد رسید و این روزها در اصلاح به سر می‌برد. سال گذشته بورس کشور رشدی با تاخیر را در مقایسه با سایر بازار‌های رقیب تجربه کرد.
 تقی پور:

دولت به جای اصلاح ایرادات طرح مسکن مهر، بازار ساخت‌‎و‌ساز را تعطیل کرد

می متالز - منتخب مردم تهران در مجلس گفت: دولت یازدهم به جای اصلاح ایرادات طرح مسکن مهر، بازار ساخت و ساز را تعطیل کرد، نتیجه این رویکرد در شرایط کنونی عقب افتادگی بازار مسکن در حوزه تولید است.
 شاکری:

اخذ مالیات از خانه‌های خالی ضروری است/سیستم بانکی باید از بخش خصوصی حمایت کند

می متالز - منتخب مردم تهران در مجلس، با بیان اینکه سیستم بانکی کشور باید از بخش خصوصی تولید مسکن حمایت کلان داشته باشد، گفت: متأسفانه در این وضعیت شاهد خلاء پیشتیبانی بانکی در کشور هستیم، به طوری که یک سازنده برای دریافت تسهیلات باید مدت زیادی را تلاش کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما