خبر
بورس و سهام   جاده ای و پایانه ها   ریلی و راه آهن  

۱۴ پروژه ریلی و آزادراهی بورسی می‌شوند

می متالز - معاون برنامه ریزی و منابع وزارت راه و شهرسازی گفت: مطالعات 14 پروژه زیرساختی برای ورود به بازار سرمایه آماده شده است و شرکت‌های سرمایه‌گذاری در حال بررسی انواع روش و مدل‌های بورسی شدن آن‌ها هستند.

به گزارش می متالز، امیرمحمود غفاری درباره جزییات بورسی شدن پروژه‌های عمرانی اظهار داشت: این اقدام اولین تجربه وزارت راه و شهرسازی است و در حال طراحی مدل و الگوی پیاده سازی آن هستیم.

وی ادامه داد: مطالعات 14 پروژه زیرساختی برای ورود به بازار سرمایه آماده شده است و شرکت‌های سرمایه‌گذاری در حال بررسی انواع روش و مدل‌های بورسی شدن آن‌ها هستند.  

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه جلسات فشرده با سازمان بورس برای طرحی مدل و الگوی ورود این پروژه‌ها به بورس داریم، گفت: شرکت‌های سرمایه‌گذاری در حال تدوین پروپزال آن با ادبیات بازار سرمایه برای سازمان بورس است و تا یک ماه آینده نهایی خواهد شد.

غفاری در تعداد پروژه‌هایی که از طریق بازار سرمایه تامین مالی خواهند شد، اظهار داشت: 7 پروژه ریلی و 7 پروژه آزادراهی وارد بازار سرمایه خواهند شد و در حال بررسی هستیم که کدام از این‌ها پروژه‌ها باید در اولویت قرار بگیرند.

معاون برنامه ریزی و منابع وزارت راه و شهرسازی با اشاره زمان ورود این پروژه ها به بورس ادامه داد: تلاش ما این است که نیمه اول امسال این پروژه ها وارد بازار سرمایه شوند البته قرار نیست برای تمام این پروژه‌ها به طور همزمان اقدام شود و در مرحله اول دو پروژه بورسی می شوند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 کارشناس بازارسرمایه تاکید کرد:

"بورس" ویترین سهم‌های مستعد سرمایه‌گذاری

می متالز - مدیرعامل کارگزاری بهین پویا گفت: هنوز سازوکار آزادسازی معاملات و قیمت ها مشخص نیست و به نظر می رسد فعالان بازار سرمایه برای خرید، به سمت سهم های عادی بازار سرمایه خواهند رفت و تا رفع ابهامات، تمایل چندانی به خرید سهام عدالت وجود نخواهد داشت.
 در صورت تامین اعتبار صورت می‌گیرد:

تکمیل خط‌آهن رشت - کاسپین در سال 1400

می متالز - معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در حال زیرسازی خط‌آهن رشت - بندر کاسپین هستیم، گفت: در صورت تأمین اعتبار 400 میلیارد تومانی، این خط ریلی 37 کیلومتری در سال 1400 تکمیل خواهد شد.
 

بهره برداری از ۹۸۰ کیلومتر آزادراه تا پایان سال

می متالز - وزیر راه و شهرسازی گفت: امسال ۹۸۰ کیلومتر آزادراه تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد. در حال حاضر ۲۴۶۰ کیلومتر آزادراه داریم که درمجموع تا پایان سال به ۳ هزار کیلومتر می‌رسد.
 با موافقت سازمان بورس:

بازار سرمایه آماده پذیره نویسی هزار میلیارد تومان اوراق با سود ۱۶ درصدی شد

می متالز - سازمان بورس با انتشار هزار میلیارد تومان اوراق رهن ثانویه برای تأمین مالی اعطای تسهیلات بخش مسکن موافقت کرد.
 معاون طرح و برنامه وزارت صمت:

حوزه تولید می‌تواند پیشتاز عمق بخشیدن به بازار سرمایه باشد/ هر هفته یک شرکت تولیدی در بورس عرضه اولیه یا انتشار اوراق خواهد داشت/ هدف‌گذاری برای ورود 100 شرکت به بورس تا پایان سال انجام شده است

می متالز - معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: می خواهیم هر هفته یک شرکت تولیدی در بورس عرضه اولیه یا انتشار اوراق داشته باشد و هدف‌گذاری برای ورود 100 شرکت به بورس تا پایان امسال انجام شده ست.
 علیرضا تاج بر؛

بازار سرمایه به رشد خود ادامه می دهد

می متالز - یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است، سهام عدالت به عنوان فرصتی در بازار تلقی می‌شود که می‌تواند زمینه رشد ادامه دار شاخص را تسهیل کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما