خبر
انرژی های تجدیدپذیر  
برای نخستین بار طی ۲۰سال اخیر

آهنگ رشد جهانی انرژی‌های نو کند شد

می متالز - آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد که رشد جهانی انرژی سبز برای اولین بار در طی ۲۰ سال کاهش می‌یابد.

به گزارش می متالز، آژانس بین‌المللی انرژی، امروز (چهارشنبه، ۳۱ اردیبهشت‌ماه) اعلام کرد که ظرفیت تولید انرژی‌های تجدیدپذیر، در میان همه‌گیری ویروس کرونا، برای نخستین بار طی ۲۰ سال گذشته امسال با کاهش روبه‌رو می‌شود، اما انتظار می‌رود سال آینده شاهد افزایش آن باشیم.

با توجه به اینکه تقاضای انرژی در بخش‌های تجاری و صنعتی کاهش یافته است و پروژه‌ها به تاخیر افتاده‌اند، توربین‌های بادی، نیروگاه‌های خورشیدی و دیگر تاسیسات تولید برق تجدیدپذیر، ظرفیت تولید کمتری ایجاد می‌شود.

فاتح بیرول، رئیس آژانس بین المللی انرژی گفت: کشورها به ساخت توربین‌های بادی جدید و نیروگاه‌های خورشیدی ادامه می‌دهند، اما با سرعت کمتر.

وی افزود: پیش از همه‌گیری ویروس کرونا، برای تحقق اهداف انرژی و اقلیمی، گسترش انرژی‎‌های تجدیدپذیر در جهان نیازمند شتابی خیره‌کننده بود.

براساس گزارش آژانس بین‌المللی انرژی درباره بازار انرژی تجدیدپذیر، ایجاد ظرفیت جدید تولید برق از انرژی‌های نو در سال جاری میلادی، ۱۶۷ گیگاوات (GW) خواهد بود که در مقایسه با پارسال 13 درصد افت نشان می‌دهد..

اما ظرفیت کلی تولید انرژی‌های تجدید پذیر در جهان هنوز در حال افزایش است و در سال ۲۰۲۰،  ۶ درصد رشد خواهد کرد.

روند کند رشد امسال نشان‌دهنده تاخیر در فعالیت‌های ساختمانی ناشی از اختلال در زنجیره تأمین، به دلیل محدودیت‌های اعمال شده برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و همچنین چالش‌های تأمین مالی است.

با راه‌اندازی پروژه‌های به تاخیر افتاده و ادامه سیاست‌های حمایتی دولت‌ها در این زمینه، پیش‌بینی می‌شود که مقدار تولید برق از انرژی‌های سبز، به سطح سال ۲۰۱۹ بازگردد.

انتظار می‌رود که رشد این نوع انرژی در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱، ۱۰ درصد  کمتر از برآورد پیشین آژانس بین‌المللی انرژی باشد.

به گزارش شانا، فاتح بیرول روز جمعه (پنجم اردیبهشت‌ماه) اعلام کرده بود که دولت‌ها باید در بسته‌های نجات‌بخش اقتصادی‌ خود که در پاسخ به همه‌گیری ویروس کرونا در نظر گرفته شده است روی انرژی‌های تجدیدپذیر متمرکز شوند تا دوباره شاهد افزایش انتشار گازهای گلخانه و کربن نباشیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

کارآفرینان گنابادی چهار میلیارد ریال به آسیب دیدگان کرونا کمک کردند

می متالز - رییس اداره صنعت، معدن و تجارت گناباد گفت: کارآفرینان واحدهای تولیدی و اصناف این شهرستان چهار میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال طی دو ماه گذشته به آسیب دیدگان کرونا کمک کردند.
 

۱۲ واحد صنفی در چابهار پلمب شد

می متالز - رییس اداره صنعت، معدن و تجارت چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: ۱۲ واحد صنفی غیر ضرور که بی توجه به سلامت مردم و پروتکل‌های بهداشتی بودند در اقدامی قاطع از سوی مسوولان ذیربط پلمب شدند.
 رییس کل بانک مرکزی در یادداشتی اعلام کرد:

رویدادهای چند روز آتی در حوزه اقتصادی و بانکی کشور

می متالز - چند نکته را به اطلاع می رسانم:
 آژانس بین‌المللی انرژی هشدار داد:

بحران کرونا موجب افت تاریخی سرمایه‌گذاری جهانی در انرژی می‌شود

می متالز - آژانس بین‌المللی انرژی هشدار داد که پاندمی ویروس کرونا باعث خواهد شد بزرگترین افت تاریخ سرمایه‌گذاری جهانی در انرژی رخ دهد و سرمایه‌گذاری در تمام بخش‌های مهم سقوط کند.
 

معادن زغال‌سنگ هند مجددا فعال شدند

می متالز - کارگران معدن زغال‌سنگ هند پس از 51 روز تعطیلی، مجددا کار خود در معادن را آغاز کردند.
 

ثبت رکوردهای جدید در «خساپا»

می متالز - مدیرعامل سایپا با بیان اینکه خیال منتقدان را از تولیدِ پراید راحت کردیم،گفت: در مدت کوتاه حضور در سایپا سعی کردیم به اصلاحِ ساختارها و ایجاد شفافیت در فرآیند ها بپردازیم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما