خبر
برق  

تعرفه‌های جدید برق در تابستان اعلام شد

می‌متالز - معاون راهبری وزارت نیرو گفت: تعرفه‌های برقی جدید برای مصرف کنندگان و جریمه پر مصرفان برقی مشخص شد. بر این اساس از ابتدای خرداد امسال تعرفه برق تمامی مناطق طبق قانون مصوب، نرخ چهار ماه گرم سال محاسبه می شود و توصیه ما به مردم این است که در مصرف برق صرفه جویی کنند.

مصطفی رجبی مشهدی معاون راهبری وزارت نیرو ،گفت: از اول فروردین امسال ۷ درصد به تعرفه برق همه مشترکان افزوده شد، همچنین مشترکان پرمصرف علاوه بر ۷ درصد، ۱۶ درصد دیگر نیز افزایش تعرفه خواهند داشت.

معاون راهبری وزارت نیرو تصریح کرد: هم اکنون تنها در حدود ۳۰۰ ساعت محدودیت تأمین برق در ماه‌های گرم سال وجود دارد که با مدیریت مصرف، این محدودیت‌ها کاهش خواهد یافت تأمین برق در سایر اوقات هیچ محدودیتی ندارد، علاوه بر آن صنعت برق می‌تواند نیاز‌های جدید برق را تأمین کند.

رجبی مشهدی با بیان اینکه ۳ هزار و ۲۵۰ مگاوات نیروگاه جدید از پیک مصرف سال گذشته تا پیک امسال اضافه شد، گفت: از پیک امسال تا پیک مصرف تابستان سال ۹۹ نیز حدود ۳ هزار مگاوات ظرفیت جدید تولید برق به مدار بهره‌برداری وارد می‌شود.

او افزود: مدیریت مصرف در تابستان امسال صادرات برق کشور براساس تعهدات را ممکن کرد، ضمن آنکه رشد ۱۲۰ درصدی در صادرات را به همراه داشت.

معاون راهبری وزارت نیرو اضافه کرد: توجه نکردن به مدیریت مصرف در تابستان امسال می‌توانست نیاز ۵ هزارمگاواتی به نیروگاه‌های جدید را که ۷ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری هم نیاز داشت، برای کشور به دنبال داشته باشد که اعمال مدیریت مصرف این نیاز را برطرف کرد.

رجبی مشهدی از پرداخت ۳۵۰ میلیارد تومان پاداش خوش مصرفی به صنایع و کشاورزی در پیک امسال خبر داد و گفت: امسال از ۲۹ میلیون مشترک صنعت برق ۲۴ میلیون مشترک زیر الگوی مصرف، برق مصرف کردند و بر همین اساس تعرفه برق آنان تنها ۷ درصد اضافه شد.

او  در پایان تاکید کرد: توصیه ما به مردم این است باتوجه به فصل گرما از مصرف بی رویه برق صرفه جویی کنند چراکه با کاهش مصرف جایزه خوش مصرفی دریافت می کنند.

کد خبر: 105463
تاریخ: 1399/02/31 - 23:04
منبع: www.ion.ir

تعرفه برق  تابستان  وزارت نیرو  صادرات  نیروگاه‌ 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

کرایه حمل بار صادراتی افزایش یافت

می متالز - کرایه حمل بار صادراتی در سه ماه گذشته به شکل سرسام آوری افزایش یافت.
 گزارش هفتگی نشان داد؛

بهبود نسبی در بازارهای جهانی فولاد

می متالز - گزارش هفتگی بازارهای جهانی فولاد منتشر شد.
 در اطلاعیه‌ای اعلام شد؛

واردات تلفن همراه صرفا از محل ارز حاصل از صادرات امکان پذیر است

می متالز - وزارت صنعت، معدن و تجارت در اطلاعیه‌ای در خصوص ثبت سفارش تلفن همراه به کاربران سامانه جامع تجارت اعلام کرد که واردات تلفن همراه صرفا از محل ارز حاصل از صادرات امکان پذیر است.
 

صادرات بیش از یک میلیارد و 90 میلیون دلاری از سیستان و بلوچستان/ رشد 17 درصدی صادرات

می متالز - معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: در سال 98 کالاهایی به ارزش بیش از 1 میلیارد و 90 میلیون دلار از سیستان و بلوچستان صادر گردیده است.
 خداداد غریب پور در نشست هم اندیشی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با مسئولان ایمیدرو و شرکت های وابسته اعلام کرد:

رشد تولید و صادرات در شرایط دشوار نیز ادامه دارد/ برنامه افتتاح 2.2 میلیارد دلار طرح بخش معدن و صنایع معدنی تا پایان امسال/ ایجاد بیش از 40 هزار میلیارد تومان عمق در بازار سرمایه

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: در سال جهش تولید، 2.2 میلیارد دلار طرح در بخش معدن و صنایع معدنی افتتاح می شود.
 صالح آبادی اعلام کرد:

ارائه تسهیلات به صادرکنندگان با میانگین نرخ ۱۴ درصد در سال ۹۹

می متالز - مدیرعامل بانک توسعه صادرات از برنامه ریزی برای ارائه تسهیلات به صورت تلفیقی از منابع بانک و صندوق توسعه ملی با میانگین نرخ ۱۴ درصد به صادرکنندگان در سال ۹۹ خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما