خبر
ماشین آلات و تجهیزات معدنی   ماشین آلات و تجهیزات ساختمانی  

پیگیری و حل مشکلات هپکو از مهمترین دغدغه‌های دستگاه قضا است

می متالز - رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی با بیان اینکه پیگیری و حل مشکلات هپکو از مهمترین دغدغه‌های دستگاه قضا است، گفت: خاک خوردن دستگاه‌ها و سالن‌های تولید هپکو جای افتخار ندارد.

به گزارش می متالز، حجت‌الاسلام سید عبدالمهدی موسوی عصر امروز در جریان بازدید از شرکت هپکو اراک در جلسه با کارگران این شرکت با اشاره به وضعیت این شرکت اظهار داشت: همه اعتقاد به کار و کارگر داریم به طوری که در دین مبین اسلام پیامبر(ص) دست کارگر را می‌بوسیدند بنابراین ما برای کارگران ارزش قائل هستیم و مشکلات و روزهای سختی که بر کارگران هپکو گذشته را می‌دانیم.

وی افزود: دستگاه قضایی توجه ویژه به هپکو دارد و هپکو بخشی از دغدغه فکری و ذهنی ریاست قوه قضائیه است و امروز به عنوان نماینده عالی دستگاه قضایی در استان با تمام وجود پای حق و حقوق و مطالبات شما کارگران ایستاده‌ام و در زمینه واگذاری این شرکت اجازه نمی‌دهم که از چاله به چاه بیفتد.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی ادامه داد: کارگران باید صبر و تحمل داشته باشند تا با همکاری یکدیگر مشکلات این شرکت برطرف شود، در جلسه شورای تامین بیش از 3 ساعت درباره شرکت هپکو و مشکلات آن رسیدگی شد و باتوجه به اینکه امروز شرکت هپکو با روزهای شکوفایی خود فاصله دارد و خاک‌خوردگی دستگاه‌ها و سالن‌های این شرکت چیزی نیست که به آن افتخار کرد بنابراین با تمام توان برای بررسی مشکلات این شرکت حرکت می‌کنیم.

موسوی تصریح کرد: مسائل و مشکلات 13 ساله را نمی‌توان به راحتی مرتفع کرد اما مشکلات با صبر و تحمل برطرف می‌شود که کارگران هم باید با حفظ آرامش خود فساد و سایر موارد را در زمان به‌موقع بیان کنند، مشکلات شرکت هپکو به صورت کارشناسی و فهرست‌بندی شده به رئیس قوه قضائیه منعکس شده است.

وی عنوان کرد: مشکلات و سختی‌های کارگران شرکت هپکو را درک می‌کنم اما برای کمک به بهبود اوضاع شرکت هپکو و مشکلات آن کارگران با مسئولیت‌پذیر باشند تا هپکو راه بیفتد.

رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی با اشاره به موضوع دادگاه تعدادی از کارگران گفت: بعضی از اقدامات از جمله ارسال عکس و فیلم برای شبکه‌های معاند قابل چشم پوشی نیست و نباید این کار انجام شود اما با اعلام رئیس قوه قضائیه که نگاه انسان دوستانه همراه با رافت به کارگران داشته باشید این کار انجام شد و تعدادی از کارگران تبرئه شدند.

موسوی عنوان کرد: اگر کارگران می‌خواهند صدای آن‌ها شنیده شود نباید به این شکل اعتراضات خود را بیان کنند بلکه در جلسات مختلف با رئیس دستگاه قضا، دادگستری و غیره دغدغه و موضوعات کارگران بیان شده بنابراین نباید اقدامات در راستای برهم زدن نظم و آرامش جامعه باشد و باید خواسته‌های خود را به دور از تنش، تخریب و توهین بیان کنند.

وی با اشاره به موضوع فساد گفت: به گفته رئیس قوه قضائیه باید در جامعه امید و نشاط ایجاد کرد بنابراین برای ایجاد این روحیه در استان بین مردم، کارگران برخورد با فساد است و به شدت در این زمینه برخورد می‌کنیم و باید به این نکته توجه کرد که برخورد با فساد شعار نیست و پشت نام هیچ کسی پنهان نمی‌شویم و در میدان حق با تمام وجود با فساد برخورد می‌کنیم.

رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی با اشاره به اینکه مشکلات شرکت هپکو در جلسات متعدد در تهران گفته می‌شود، گفت: نباید مطالبه‌گری و مبارزه با فساد در فضای مجازی با تخریب فرد باشد و با توجه به گفته رئیس دستگاه قضا که اعلام‌کننده فساد را تشویق می‌کنیم باید این اقدام درست انجام شود به طوری که نباید همراه با آبروریزی و در فضای مجازی باشد بلکه باید با مستندات و به درستی اعلام شود.

موسوی افزود: شرکت هپکو باید به روزهای پرافتخار و شکوفایی خود نزدیک شود که این کار همکاری کارگران را می‌طلبد و اگر راه ما نتیجه نداد با شهامت و جرات اعلام می‌کنیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 نایب رئیس شورای اسلامی کار هپکو مطرح کرد

جامعه کارگری هپکو همچنان در انتظار تولید/وضعیت مالکیت بزرگترین کارخانهٔ تولید تجهیزات سنگین خاورمیانه مبهم است

می متالز - نائب رئیس شورای اسلامی کار هپکو اراک درباره فعالیت کاری شرکت هپکو طی روزهای اخیر گفت: در حال حاضر به دلیل نبود تولید و بیماری کرونا حضور پرسنل هپکو با ظرفیت ۵۰ درصد به‌صورت شیفت هفتگی انجام می شود.
 

قدردانی نهاد صنفی کارگران هپکو از نماینده عالی قوه قضائیه در استان مرکزی

می متالز - شورای اسلامی کار کارخانه هپکو با ارسال نامه‌ای از نماینده عالی قوه قضائیه در استان مرکزی به خاطر بازدید از شرکت هپکو و پیگیری مطالبات کارگران این واحد تولیدی قدردانی کرد.
 

میزگرد هپکو از رونق تا رکود/ چرا ‌سهام‌دار بر تعدیل ۶۰۰ ‌کارگر هپکویی اصرار داشت؟ + فیلم

می متالز - در میزگرد تخصصی "هپکو از رونق تا رکود" با اشاره به اینکه جریانی برای تبدیل اعتراضات صنفی کارگران هپکو به موضوعی امنیتی تلاش می‌کرد عنوان شد: در زمان استاندار وقت سهام‌دار بر تعدیل ۶۰۰ نیروی کارگری اصرار داشت.
 

تکرار سناریوی استعفای صوری مدیران هپکو در روزنامه‌ای خاص

می متالز - مدیرعاملان هپکو برای چندمین بار طی دو سال اخیر اقدام به انتشار خبر استعفای خود در یکی از رسانه‌های خاص استان مرکزی کردند.
 

خروج هپکو از رکود با واگذاری اصولی

می متالز - رئیس کل دادگستری استان مرکزی در جمع کارگران هپکو گفت: برای کاهش مشکلات از تمام راهکارهای قانونی برای رونق دوباره این شرکت بزرگ استفاده خواهد کرد.
 عضو هیات علمی دانشگاه اراک:

شرکت هپکو به بازار قابل اطمینان نیاز دارد

می متالز - مصطفوی، عضو هیات علمی دانشگاه اراک اظهار داشت: اگر بازار قابل اعتماد برای هپکو ایجاد شود، این شرکت می تواند در مدت یک تا دو سال ظرفیت خود را باز یابد و پروژه های متعددی را بر عهده بگیرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما