خبر
گاز  

ده‌ها نیروی کار خارجی از تاسیسات گازی بصره تخلیه شدند

می متالز - با اوج گیری اعتراضات کارگران عراقی در یکی از تاسیسات گازی این کشور در استان بصره، ده‌ها نیروی کار خارجی از این منطقه تخلیه شدند.

به گزارش می متالز، به گفته مقامات منطقه، ۵ هواپیما حدود ۴۰ نیروی کار خارجی که در شرکت گاز بصره مشغول فعالیت بودند را به خارج از این کشور برده‌اند.

تصمیم به تخلیه این نیروها پس از چند روز اعتراض به دلیل تاخیر در پرداخت دستمزدها در یکی از سایت‌هایی گرفته شد که در آنجا طی عملیاتی مشترک، شرکت‌های شل و میتسوبیشی همچنین شرکت دولتی گاز جنوب عراق مشغول استخراج گاز بودند.

سخنگوی شل تخلیه نیروی کار خارجی را یک «جابجایی موقت» به دلیل ایجاد «نقص امنیتی در کمپ اسکان آنها» اعلام کرده است.

فرستادن این نیروها به خارج از خاک عراق در حالی انجام شده است که در پی شیوع کرونا در این کشور، پروازهای بین‌المللی از اواخر ماه مارس به حالت تعلیق درآمده بودند. کرونا تا کنون بیش از ۳۸۰۰ نفر را در عراق مبتلا کرده و منجر به مرگ دست‌کم ۱۴۰ نفر شده است.

افت جهانی بهای نفت، کشور عراق را که بشدت به درآمدهای نفتی خود متکی است و بیش از ۹۰ درصد از هزینه‌های دولتی خود را از این منبع تامین می‌کند، با مشکلات جدی روبرو کرده است.

مقامات عراق در ماه مارس از شرکت های بین‌المللی فعال در بخش استخراج نفت و گاز بصره خواسته بودند تا با تاخیر در پرداخت دستمزدها در نیمه اول سال جاری میلادی موافقت کنند.

آنها همچنین از این شرکت‌ها خواستند تا هزینه‌های خود را به میزان ۳۰ درصد کاهش دهند؛ موضوعی که نگرانی از اخراج نیروها را افزایش داده بود.

پس از اعتراض کارگران عراقی در بصره و نگرانی از ناتوانی دولت در پرداخت دستمزدها در سراسر کشور، سرانجام مصطفی کاظمی نخست‌وزیر عراق اعلام کرد که دستمزد ماه مه کارکنان بخش عمومی به روال گذشته پرداخت خواهد شد.

کد خبر: 105593
تاریخ: 1399/03/02 - 12:45
منبع: ایران پترونت

بهای نفت  مصطفی کاظمی  تاسیسات گازی  بصره 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

پتروفک انگلیس موفق به تمدید قرارداد تأسیسات صادراتی نفت عراق شد

می متالز - بخش خدمات مهندسی و تولید شرکت پتروفک انگلیس برای شش ماه آینده قرارداد خود را با شرکت نفت بصره در پروژه بلندمدت صادرات نفت عراق تمدید کرد.
 

افتتاح ۶ ایستگاه خط ٦ مترو تاپایان سال

می متالز - معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از راه اندازی ٦ ایستگاه در خط‌های ۶ مترو تا پایان سال خبر داد.
 

قول همکاری وزیر عراقی برای تکمیل خط آهن شلمچه – بصره

می متالز - وزیر راه و شهرسازی در گفت و گوی تلفنی با همتای عراقی اش اظهار امیدواری کرد تا فصل جدیدی از همکاری بین دو کشور در حوزه حمل و نقلی آغاز شود.
 سرپرست مرکز تحقیقات مواد معدنی یزد تاکید کرد؛

بازار سرمایه؛ شاهراه جهش تولید

می متالز - احسان عزیزی سرپرست مرکز تحقیقات مواد معدنی یزد در یادداشتی بازار سرمایه را شاهراه جهش تولید خواهد. این یادداشت را در ادامه بخوانید.
 رویترز اعلام کرد؛

جهش ۷ درصدی بهای نفت

می متالز - به دنبال تقویت تقاضا برای انرژی و در حالی که کشورهای مختلف محدودیت های مسافرتی اعمال شده از بیم گسترش کرونا را تا حدودی کاهش داده اند قیمت نفت خام آمریکا روز جمعه شاهد جهش ۷ درصدی بود.
 امروز رقم خورد؛

سقوط بهای نفت از ترس موج دوم شیوع کرونا

می متالز - به دنبال نگرانی ها از شیوع احتمالی موج دوم ویروس کرونا در کشورهایی که محدودیت های اجتماعی را کاهش داده اند قیمت نفت روز چهارشنبه کاهش یافت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما