خبر
مواد معدنی   آلومینیوم   سنگ های تزئینی  
معاون وزیر صمت عنوان کرد:

خام فروشی مواد معدنی استان در حال کنترل است/ ایران دهمین تولید کننده آلومینیوم در جهان

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به خام فروشی مواد معدنی افزود: خام فروشی مواد معدنی در کشور و در استان فارس در حال کنترل بوده و بر اساس قوانین توانسته ایم با استفاده از ظرفیت های استان و کشور به دهمین تولید کننده آلومینیوم در جهان تبدیل شویم.

به گزارش می متالز، داریوش اسماعیلی در جمع فعالان معادن فارس بیان کرد: استان کرمان دارای ظرفیت های مختلفی در زمینه تولید سنگ های تزئینی دارد و اگر سرمایه گذاران به دنبال ایجاد ارزش افزوده در این بخش هستند باید با برنامه ریزی نسبت به ایجاد صنایع تبدیلی در فارس اقدام کنند.

به گفته وی فارس در تولید سنگ های تزئینی جایگاه تأثیرگذاری در کشور دارد.

وی افزود: یکی از سیاست های وزارتخانه این است که نسبت به ایجاد ارزش افزوده در بخش‌های مختلف بخصوص سنگ های تزئینی اقدام کند از این رو در تلاش است تا نسبت به جذب سرمایه گذار در این بخش اقدام کند.

اسماعیلی در خصوص سیاست های کلان وزارت صمت نیز اظهار کرد: اولین سیاست گذاری ارائه اختیارات به مراکز استان ها است که این مهم در حال برنامه ریزی است و در تلاش هستیم تا با توجه به اجرای مقررات نسبت به تخصیص این اختیارات به مراکز استان ها اقدام کنیم.

وی اضافه کرد: اختیاراتی که قرار است به مراکز استان ها اختصاص داده شود در حال احیا شدن بوده و قرار است این اختیارات به زودی ابلاغ شود.

معاون وزیر صمت افزود: طرح کاداستر یا هوشمند سازی اراضی مورد بهره برداری قرار گرفته پیشتر در کشور اجرا شد که این طرح تنها ١۵ درصد از ظرفیت آن در کشور مورد استفاده قرار گرفت و مقرر شده تا به زودی نسبت به افزایش سهم این طرح در کشور اقدامات بنیادینی انجام شود.

اسماعیلی افزود: بخشنامه های مختلف نه تنها برای بهره برداران بلکه برای وزارتخانه نیز مشکل ایجاد کرده است و از ابتدای امسال کارگروه مجزایی نسبت به بررسی بخشنامه های مختلف اقدام کرده است تا بتوان نسبت به کوچک کردن بخشنامه ها اقدامات لازم انجام شود.

وی ادامه داد: تبدیل ارزش افزوده مواد معدنی  در کشور و برطرف کردن نیاز صنایع داخلی از جمله سیاست گذاری های داخلی وزارتخانه صمت است.

معاون وزیر صمت خبر از اختصاص سه هزار میلیارد تسهیلات به بخش معدن در راستای حمایت از این بخش داد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در حضور مدرس خیابانی و به منظور توسعه فعالیت های اکتشافی و مشارکت بخش خصوصی صورت گرفت؛

امضا و تبادل تفاهمنامه سه جانبه بین ایمیدرو، معاونت معدنی و زمین شناسی

می متالز - تفاهمنامه سه جانبه ای بین سازمان توسعه و نوسازی معدن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، معاونت معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت و همچنین سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی امضا و مبادله شد.
 

تفاهم‌نامه سه‌جانبه معدنی میان متولیان بخش معدن کشور امضا شد

می متالز - همزمان با برگزاری نشست هم‌اندیشی حسین مدرس‌خیابانی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعضای هیات عامل، معاونان و مدیران ایمیدرو و مدیران عامل شرکت‌های بخش معدن و صنایع معدنی، تفاهم‌نامه سه‌جانبه معدنی میان متولیان بخش معدن در کشور به امضا رسید.
 

گسترش فعالیت‌های اکتشافی و افزایش بهره برداری از صنایع معدنی برنامه‌های مهم بخش معدن

می متالز - معاون وزیر صمت گفت: برنامه ریزی های سال جاری در بخش معدن و صنایع معدنی در چارچوب جهش تولید و بر مبنای دو موضوع گسترش فعالیت های اکتشافی و دیگری رشد بهره برداری از صنایع معدنی طراحی شده است.
 

بازدید معاون امور معادن و صنایع معدنی از معادن مس، نمک و گچ داراب و جلسه با فعالین معدنی زرین دشت

می متالز - برنامه راهبردی بخش معدن در ۳ محور صیانت ازمعادن و مواد معدنی، هوشمندسازی و تلاش برای جذب سرمایه‌گذار در بخش معدن و صنایع معدنی برای یک دوره ۶ ساله تدوین شده است.
 

سمتی نوآورانه به نام رابط بخش خصوصی و دولتی در معادن/ پیگیری سرمایه‌های سرگردان

می متالز - عباسعلی اقبالی‌زارچ می‌گوید به سمت رابط بخش دولتی و خصوصی در معادن کشور منصوب شده تا روند صدور پروانه‌های بهره‌برداری را تسریع کند، سرمایه‌های سرگردان را به بخش خصوصی منتقل کند و پیشنهادات بخش خصوصی را به گوش مسوولان دولتی برساند.
 

داروی نجات معادن و صنایع معدنی از کرونا

می متالز - آسیب‌شناسی‌ها نشان می‌دهد عمده شرکت‌های بزرگ معدنی با توجه به شیوع کرونا برای دستیابی به پیش‌بینی‌های در نظر گرفته شده تا سال ۲۰۲۰ ناامید شده‌اند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما