خبر
مواد معدنی   سرب و روی  

برنامه تولید 905 هزار تن ماده معدنی در انگوران/ برنامه های ویژه برای افزایش تولید و اکتشاف

می متالز - مدیر مجتمع سرب و روی انگوران اعلام کرد: برنامه تولید بخش روباز و زیرزمینی این معدن در سال جاری، 905 هزار تن ماده معدنی است.

به گزارش می متالز، امید فلاح با بیان این مطلب گفت: افزایش کارایی ماشین‌آلات، ارتقای بهره وری و بهبود انگیزه کارکنان به منظور تحقق جهش تولید، از اقدامات اصلی مجتمع سرب و روی انگوران در سال جاری است.

وی افزود: انجام عملیات اکتشافی در منطقه انگوران به منظور افزایش عمر معدن از دیگر برنامه های امسال است که این موضوع موجب امنیت تولید در بخش صنایع تولید شمش سرب و روی در استان زنجان و کشور می‌شود.

مدیر مجتمع سرب و روی انگوران با اشاره به افزایش یک میلیون تنی استخراج در بخش روباز این معدن در سال ۹۸ اظهار داشت: این مجتمع در سال گذشته در مجموع ۶ میلیون و ۸۵۸ هزار و ۷۵۶ مترمکعب استخراج انجام داد. اما برنامه استخراج، ۵ میلیون و ۸۸۲ هزار و ۸۰۰ متر مکعب بود.

وی ادامه داد: از این میزان، ۸۷۳ هزار تن تولید ماده معدنی (برنامه 750 هزار تن) و ۶ میلیون و ۵۴۷ هزار مترمکعب باطله برداری (برنامه ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار مترمکعب) شد.

 

برنامه امسال تولید و استخراج

فلاح با اشاره به برنامه امسال تولید و استخراج تصریح کرد: این مجتمع برای سال جاری نیز در نظر دارد طبق برنامه حدود ۸۰۰ هزار تن ماده معدنی و ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار مترمکعب باطله در بخش روباز تولید کند.

وی افزود: تا پایان امسال نیز در بخش زیرزمینی حدود ۱۰۵ هزار تن ماده معدنی تولید خواهد شد.

 

برنامه های ویژه توسعه ای

مدیر مجتمع سرب و روی انگوران درباره برنامه های توسعه ای این شرکت گفت: در بخش نوآوری، قرار است با استفاده از فناوری روز، بخشی از ماده معدنی انباشتگاه های دارای عیار پایین برای افزایش تولید جدا سازی شود.

وی افزود: همچنین برنامه ریزی شده با استفاده از ماشین‌آلات بومی، ظرفیت خردایش اولیه مواد معدنی در مجتمع افزایش یابد.

فلاح بیان داشت: این مجتمع علاوه بر انجام عملیات اکتشاف تکمیلی در منطقه، فراخوان پروژه ساخت و احداث کارخانه برای تبدیل مواد سولفوره به اکسیده با به‌کارگیری و استفاده از توانمندی بخش خصوصی و متخصصان داخلی در راستای بومی سازی ماشین آلات در دستورکار قرار داده است،

وی ادامه داد: با اکتشاف ذخیره ۳۷۰ هزار تنی ماده معدنی در سال ۹۶ در بخش شمالی پیت انگوران، استخراج از سال ۹۷ آغاز شده و در سال جاری، اغلب حجم باطله برداری به پایان خواهد رسید و در نتیجه، ماده معدنی آن در سال ۱۴۰۰ آماده استخراج خواهد شد.

وی افزود: با برداشت باطله، اهداف طرح توسعه در این بخش طی امسال محقق خواهد شد.

کد خبر: 106502
تاریخ: 1399/03/07 - 13:10
منبع: ایمیدرو

مجتمع سرب و روی انگوران  امید فلاح  عملیات اکتشاف 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

مناقصه "انجام آنالیز و مطالعه نمونه­ های حاصل از عملیات اکتشافی (شامل تعداد ۱۵۰۰۰ نمونه سنگی، آبراهه‌ای و پودری)”

می متالز - شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در نظر دارد ” انجام آنالیز و مطالعه نمونه­ های حاصل از عملیات اکتشافی (شامل تعداد ۱۵۰۰۰ نمونه سنگی، آبراهه‌ای و پودری)” را از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد)برگزار نماید.
 

پتانسیل بالای معدن انگوران برای گردشگری معدنی

می متالز - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان گفت: معدن انگوران جزو معدود معادن فعال کشور است که صنعت گردشگری را در برنامه‌های خود قرار داده است.
 

صدور اولین مجوز گردشگری معدنی ایران به مجتمع سرب و روی انگوران زنجان

می متالز - مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان در جلسه اعطای مجوز گردشگری معدنی گفت: «معدن انگوران جزو معدود معادن فعال کشور است که جاذبه گردشگری دارد.»
 

پتانسیل بالای معادن ایران برای گردشگری معدنی/ اخذ اولین مجوز گردشگری معدنی ایران توسط مجتمع معدنی سرب وروی انگوران استان زنجان

می متالز - مدیر مجتمع سرب و روی انگوران گفت: معادن ایران پتانسیل بالایی برای گردشگری دارند، از جمله این معادن می‌توان به مجتمع‌های تابعه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران اشاره کرد. در همین راستا اولین مجوز گردشگری معدنی ایران و ژئوتوریست در استان زنجان به نام ایمپاسکو و مجتمع سرب و روی انگوران صادر شد که اولین مجموعه معدنی است که توانسته این مجوز را از سازمان میراث فرهنگی وگردشگری کسب کند.
 در حضور مدرس خیابانی و به منظور توسعه فعالیت های اکتشافی و مشارکت بخش خصوصی صورت گرفت؛

امضا و تبادل تفاهمنامه سه جانبه بین ایمیدرو، معاونت معدنی و زمین شناسی

می متالز - تفاهمنامه سه جانبه ای بین سازمان توسعه و نوسازی معدن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، معاونت معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت و همچنین سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی امضا و مبادله شد.
 

عملیات اکتشافی معدن در ۷ هزار کیلومتر مربع از مراتع استان کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد

می متالز - سالار حسین‌پور اظهار داشت: برای توسعه معدن در سه هزار کیلومتر مربع از مساحت استان نیز با عنوان پهنه دنای شرقی، توسط سازمان زمین شناسی مطالعه شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما