خبر
آب   برق  
مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی استان قزوین:

نیروگاه شهید قزوین برق ۴۰۰ کیلووات تولید کرده

می متالز - مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی استان قزوین گفت: نیروگاه شهید قزوین برق ۴۰۰ کیلووات تولید کرده و آن را به شرکت‌های توزیع در کشور تحویل می‌ دهد.

به گزارش می متالز، علی فرهود در نشست خبری با اصحاب رسانه استان قزوین که به مناسبت هفته صرفه‌جویی و مدیریت مصرف آب و برق برگزار شده بود، افزود: استان قزوین به لحاظ داشتن سه هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی به برق پایدار و ولتاژ ثابت نیاز دارد تا دستگاه‌ها در شرایط ایمن قرار گیرند.

فرهود بیان داشت: نیروگاه شهید رجایی هم اکنون ۱۲ میلیارد کیلووات ساعت تولید برق دارد و می‌تواند این رقم را به ۱۳ میلیارد کیلووات ساعت برساند که باید در این رابطه حمایت دولت نیز همراه شود.

مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی استان قزوین به مصرف سوخت این نیروگاه اشاره کرد و گفت: در سال گذشته بیش از ۸۷ درصد سوخت نیروگاه گاز طبیعی بود و از نظر اقتصادی نیز برای شرکت مصرف گاز به صرفه است.

فرهود اضافه کرد: تعیین سوخت با نیروگاه شهید رجایی نیست و بر اساس دیسپاچینگ برق و گاز کشور مشخص می‌شود که معمولا در ایام سرد سال تصمیمات جدیدی اتخاذ می‌شود.

مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی استان قزوین در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر مصرف بهینه برق،  گفت: صرفه‌جویی بیشتر در مصرف انرژی به خصوص برق باعث کاهش هزینه‌های صنایع شده و به اشتغال بیشتر کارگران منجر می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: به طور حتم اگر صنایع به خاطر کمبود برق یا افزایش هزینه آن فعالیت مطلوبی نداشته باشند، کارگران بیشتری بیکار خواهند شد بنابراین در سال جهش تولید باید مصارف را برای حمایت از کارگران کاهش داد.

وی با بیان اینکه به کارگیری و جذب تعداد بیشتری از کارگران در صنایع به یک اقدام بزرگ در کشور منجر می‌شود، اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم در سال جاری همراهی لازم را با سیاست‌های وزارت نیرو در مصرف بهینه داشته باشیم و با کاهش میزان مصرف به اهداف مورد نظر دست یابیم.

فرهود تصریح کرد: تحریم‌های ظالمانه آمریکا باعث شده تا واحدهای تولیدی تحت تأثیرات منفی قرار گیرند و بر اساس بودجه تعیین شده نتوانند گام بردارند و تنها مصرف بهینه است که می‌تواند تمامی این خلاها را برطرف کند.

وی گفت:۴۵ درصد برق استان در بخش صنعت مصرف می‌شود و جا دارد واحدهای تولیدی به مصرف بهینه برق تا پایان تابستان توجه ویژه داشته باشند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

افزایش تولید در نیروگاه شهید رجایی

می متالز - تولید انرژی خالص نیروگاه شهید رجایی در ۴ ماه سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال ۹۸، به میزان ۵درصد رشد داشته است. بررسی وضعیت آماری شاخص‌های تولید نیروگاه از ابتدای امسال تا پایان تیرماه و مقایسه آن با همین مدت در سال گذشته، نشان از بهبود قابل ملاحظه این شاخص‌ها در سال‌جاری دارد.
 

بهبود شاخص‌های تولید در نیروگاه شهید رجایی قزوین

می متالز - میزان آمادگی واحدهای نیروگاه شهید رجایی در ۹ ماه امسال افزایش یافت.
 

پایان نصب اتصالات عایقی خط سوخت گاز نیروگاه شهید رجایی

می متالز - عملیات نصب سیستم حفاظت کاتدیک روی خط لوله‌های انتقال سوخت گاز واحدهای نیروگاه شهید رجایی به پایان رسید.
 سرپرست گمرک مرز چذابه:

ممنوعیت تردد از مرز چذابه در روند صادرات اخلال ایجاد نکرد

می متالز - سرپرست گمرک مرز چذابه با اشاره به مشکلات پیش آمده در عراق، تردد مسافر را ممنوع اعلام کرد و گفت: با این وجود صادرات انواع کالا به عراق دچار اخلال نشده و روند به شکل عادی ادامه دارد.
 

بازسازی کارت‌های الکترونیک واحدهای نیروگاه شهید رجایی

می متالز - کارت‌های الکترونیک واحدهای نیروگاه شهید رجایی با استفاده از توان متخصصان این شرکت به‌طور کامل بازسازی و تعمیر می‌شود.
 

تداوم فعالیت‌های تعمیراتی در نیروگاه شهید رجایی قزوین

می متالز - واحد شماره ۳ گازی نیروگاه شهید رجایی، نهمین روز از فعالیت تعمیرات خود را پشت‌سر می‌گذارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما