خبر
مواد معدنی   سنگ های تزئینی   عکس  
[عکس]

"لایه‌های پنهان"

می متالز - "باداب سورت" یک چشم‌انداز طبیعی در ۹۵ کیلومتری جنوب شهر ساری در استان مازندران است. تراس‌های باداب‌سورت، از سنگ تراورتن ساخته‌شده است، سنگی رسوبی که با جریان آب از دو چشمه معدنی مجزا رسوب شده‌ است.

به گزارش می متالز، "باداب سورت" یک چشم‌انداز طبیعی در ۹۵ کیلومتری جنوب شهر ساری در استان مازندران است. تراس‌های باداب‌ سورت، از سنگ تراورتن ساخته‌شده است، سنگی رسوبی که با جریان آب از دو چشمه معدنی مجزا رسوب شده‌ است. هنگامی‌که آب با کربنات کلسیم و کربنات‌آهن اشباع شود به‌سطح می‌رسد‌، دی‌اکسیدکربن از آن خارج می‌شود و کربنات‌های معدنی رسوب می‌کنند. کربنات آهن و کربنات کلسیم به‌عنوان ژل‌های‌نرم بوسیله‌ آب جدا شده، اما درنهایت به سنگ تراورتن‌سخت تبدیل می‌شوند. این مجموعه عکس تلاش می‌کند تا با ارائه‌ نمایی بسیار نزدیک و البته متفاوت، توجه بیننده را به فرایند شکل‌گیری رسوب و ایجاد فرم‌ها و رنگ‌های بی‌نظیر در چشمه‌ باداب‌ سورت جلب‌ کند، تا ضمن پی‌بردن به ساختار زیبای این خلقت خداوند؛ توجه ویژه‌ای در جهت حفاظت و نگهداری این میراث طبیعی داشته‌باشد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

یک‌هزار و ۴۴۲ میلیارد ریال در معادن استان مرکزی سرمایه‌گذاری شد

می متالز - سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: یک‌هزار و ۴۴۲ میلیارد ریال در سال گذشته در معادن نقاط مختلف این استان سرمایه‌گذاری شدکه نقش موثری در رونق تولید در این بخش به همراه داشت.
 

۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تن سنگ تراورتن از معادن محلات استخراج شد

می متالز - رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت محلات گفت: ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تن سنگ تراورتن پارسال از معادن این شهرستان استخراج و به صورت سنگ کوپ به نقاط مختلف کشور حمل شد.
 

۲.۳ میلیون تن سنگ تراورتن از معادن شهرستان محلات استخراج شد

می متالز - سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: درحال حاضر در استان مرکزی ۵۷۰ فقره معدن دارای پروانه بهره‌برداری با ظرفیت استخراج ۲۵ میلیون تن و با اشتغال ۴ هزار و ۳۴۵ نفر و سرمایه‌گذاری ۴ هزار و ۱۳۳ میلیارد ریال وجود دارد.
 

ثبت معدن موقوفه در خدابنده

می متالز - معدن موقوفه در اراضی ملی روستای «اردهین» شهرستان خدابنده به ثبت رسید.
 

سنگ تراورتن محلات ثبت جهانی شد

می متالز - رئیس صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: سنگ تراورتن شهرستان محلات با رایزنی های این سازمان و حمایت های وزارت ثبت جهانی شد.
 عیسی زاده:

معادن سنگ حاجی آباد و آتشکوه برندهای تراورتن جهان هستند

می متالز - سید محمد حسن عیسی زاده مدیرعامل شرکت معدن فرآور امداد اظهار داشت: شرکت معدن فرآور امداد وابسته به مجتمع اقتصادی کمیته امداد است و عمده فعالیت آن در در معادن حاجی آباد و آتشکوه و کارخانه فرآوری سنگ در شهرک صنعتی کاوه ساوه می باشد و در زمینه تجارت سنگ به صورت خام و بریده فعالیت می کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما